על האנשים שמפחדים מהאינטרנט

ניווט מהיר

עבור לא מעט אנשים רשת האינטרנט כבר מזמן הפכה לחלק בלתי נפרד מהחיים, לכלי עבודה של ממש. הם קובעים תורים לרופא ולקופות החולים, מבצעים פעולות בחשבון הבנק שלהם, מקשרים בין המחשב האישי לטלפון הנייד החכם ובעצם כל העולם שלהם מונח בכך היד או במחשב. הם יגידו שזה נוח מאד, שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים מתי שהם רוצים, הם לא מוגבלים לשעות פעילות מקובלות והם יכולים להישאר בבית במשך הרבה שעות ולקבל עד הבית את כל השירותים הנדרשים לצורך קיום חיים נורמלי ותקין. אפשר לומר שבהערכה גסה מדובר ברוב המשתמשים של המחשב. יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם ממי שנמצא בקבוצת המיעוט ואלה אנשים שיש להם חשש מהשימוש בטכנולוגיה והם לא בהכרח מקבלים בברכה את השינויים וההתפתחויות של רשת האינטרנט. על אנשים אלה אפשר לומר שהם האנשים שמפחדים מהאינטרנט.

 

על מה מבוסס החשש מהשימוש באינטרנט?

כיום הנושא כבר מוכר ואפילו בוצעו לא מעט מחקרים שקשורים באנשים האלה, שאין להם אמון ברשת האינטרנט, שייתכן והם מונעים מתחושות של מעקב אחריהם או שהם פשוט לא מבינים איך כל הטכנולוגיה הזאת עובדת. מומחי מחשבים, אינטרנט והיי טק כמו נתנאל דוידי למשל, סבורים שבעזרת התיווך הנכון אפשר ואולי היה כדאי לסייע לאנשים אלה להתגבר על החסמים שעוצרים אותם. בעיניהם של אותם מומחים האינטרנט והטכנולוגיה כאן להישאר ועדיף להתיידד איתם מאשר להתעלם מקיומם. דבר נוסף וחשוב שאסור להתעלם ממנו הוא האוכלוסייה הרחבה שבתוך קבוצת מיעוט זו – אנשי הגיל השלישי שלא מעודכנים טכנולוגית ואין ספק שאין זה פשוט ללמד אותם את הנושאים האלה, שמשתנים ללא הרף וחלים בהם כל הזמן שינויים. בעוד הדור הצעיר מבין בעולמות האלה וקל לו להסתגל לשינויים כאלה ואחרים – הרי שאנשי הגיל השלישי תמיד יישארו מאחור ואין להם באמת סיכוי להיות באותה רמה ובאותו הקצב של הצעירים שבחבורה.

 

איך מתגברים על החשש?

בין אותם אנשים שחוששים ולא מתקדמים באותו הקצב של המציאות הטכנולוגית אפשר בכל זאת למצוא לא מעטים שכן מתעניינים ומנסים להבין בטכנולוגיות החדשות. הם עושים זאת בזהירות רבה, מנסים להתעדכן דרך קרובי משפחה צעירים יותר בעלי הבנה רחבה יותר ועם הזמן ייתכן והם יצליחו להדביק את הפער. בשנים האחרונות הפכו לפופולריים ומבוקשים קורסים בנושאים של חינוך דיגיטלי לאזרחים ותיקים ואנשי הגיל השלישי בצורה נוחה, מונגשת, ידידותית וגם כזאת שמנסה לשכנע אותם בכדאיות של הדבקת הפער. האינטרנט והאפליקציות המובילות לא הולכות לשום מקום ולכן מומלץ וכדאי שהן תהיינה חלק מהחיים היומיומיים של כל אחד.

התמריץ להישארות מעודכנים

מה שיכול להוות תמריץ טוב ויעיל הוא הנוחות לבצע פעולות או קניות אונליין, והקלות של השימוש בטלפון הנייד או במחשב, כמובן ברגע שמבינים את מנגנוני העבודה ואת הדרכים האינטואיטיביות שעל בסיסן רוב האפליקציות פועלות. אנשים מבוגרים לא רוצים להרגיש שהם נשארים מאחור ולכן הם יחפשו את הרעיונות והפתרונות שיסייעו להם להתקדם ולהבין יותר מהדברים האלה, שכרגע הם מרגישים שהם פחות מכירים. דבר נוסף וחשוב הוא שהם לא חייבים לדעת הכל ולהיות ממש עם האצבע על הדופק ולכן הסברה נכונה ותיווך של נושאים עקרוניים יכול לצייד אותם בכלים המתאימים להמשיך את הדרך בעצמם בקלות רבה יותר, באופן יחסי. כיום מדובר בפעולות שעם הזמן הופכות ליותר ויותר נפוצות בשל הצורך להשאיר גם את האנשים האלה מעודכנים ומעט יותר טכנולוגיים מכמה שהם היו רוצים, אך בהחלט יכול לסייע להם בשגרה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר