שעון קיר עתיק לאספני עתיקות חובבים ומקצוענים

ניווט מהיר

אין ספק שעד לא מזמן שעון קיר עתיק היה פריט שהיה תלוי על כל קיר בסלון הבתים. שעון קיר בדרך כלל היה פריט אומנות עתיק בן שנים רבות, לעיתים אף בן מעל למאה שנים. בדרך כלל יכולתם לראות את שעון הקיר המשפחתי תלוי בגאוה בסלון שלעיתים היה עובר מדור לדור בקרב המשפחה. כיום, שעוני קיר כבר אינם נפוצים ולא נחשבים לאלמנט ריהוט שמתאים לימינו ולכן במקום להיות מוצב על הקיר הוא הפך להיות פריט שנמצא במחסן ומעלה אבק. כתוצאה מכך, אספני עתיקות רבים מחפשים את אותם שעונים שיושבים במחסנים ומעלים אבק ומנסים לרכוש אותם בתור פריט אספנות.

 

איפה מוצאים היום שעון קיר עתיק?

שעוני הקיר לא תמיד נחשבים לענתיקה אלא רק במקרים מסויימים. לצורך העניין שעוני קיר בני שלושים שנה אינם נחשבים לענתיקה אלא שעונים שיוצרו לפני מאה שנה ויותר. את אותם שעוני קיר עתיקים בדרך כלל ניתן למצוא בבתים של קשישים כאשר במקרים מסויימים הקשישים נפטרים ואת אותם שעוני קיר שהיו במשך שנים בתור רהיטים בבתים של הקשישים שנים רבות סוחרי עתיקות רבים מעוניינים לרכוש, במסגרת פינוי תכולת דירה. שעוני קיר שנחשבים לענתיקות לעיתים רבות עולים הרבה מאוד כסף והיורשים של הקשישים שנפטרו יכולים לקבל עבורם סכום נאה של כסף.

כיצד קובעים כמה שווה ענתיקה?

הסכום בו ניתן למכור את שעון הקיר  שלכם או כל ענתיקה אחרת נגזר מכמה משתנים כאשר בראש ובראשונה כפי שציינו הוא הגיל של השעון. ככל שהשעון עתיק יותר כך ערכו רב יותר. מעבר לכך סוג החומר ממנו עשוי השעון משפיע גם הוא על הערך שלו כאשר שעונים שעשויים מזהב למשל יהיו שווים יותר. מעבר לכך גם מנגנון השעון והמצב שלו גם הם ישפיעו על ערכו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר