לפני שיש בעיות מקדימים אותן: שיקום מבנים

ניווט מהיר

בארץ ישנם לא מעט מבנים ישנים, סביבם אנו לפתע רואים פיגומים, או פועלים רבים המבצעים עבודות שיקום מבנים על אותו בניין ישן. הסיבות לכך מגוונות: קודם כל, חשוב להבין כי בעבר, התקנים לבנייה לא היו דומים למה שהם כיום. לכן, בניינים רבים זקוקים לעבודות שיקום היסודות של הבניין ולחיזוק שלהם, על מנת שיוכלו להתמודד עם אסונות של רעש אדמה למשל.
מעבר לכך, השיקום נוגע גם בפן האסתטי, שכן מבנים אשר נבנו לפני חמישים או שישים שנה בדרך כלל יזדקקו לשיקום מעטפת מקיף, כגון חידוש האיטום כדי שלא ייכנסו מים למבנה. מבחינה אסתטית, חידוש המעטפת נחוץ גם כן, משום שהחיפוי החיצוני כבר מתקלף, ככל הנראה, כתוצאה מבלאי טבעי; במקרים של אריחים, ייתכן ואנו נראה התנתקות של אריחים רבים, אותם נצטרך להדביק מחדש.

שיקום מבנים

לפני שבוחרים חברה לשיקום מבנים – מה עלינו לבחון?

כאשר אנו בוחרים חברה עבור הפרויקט שלנו, אנו חייבים לבדוק כמה דברים מרכזיים:

ראשית כל, עלינו לבחון אם לחברה אישורי עבודה בגובה. בנוסף, חשוב לברר באופן יסודי כי כל העובדים שלה אכן עברו הכשרה מתאימה ומקפידים על כל הנחיות הבטיחות הקבועות בחוק. לאחר שבדקנו שלחברה יש ניסיון בעבודה בגובה, אנו נרצה לדעת כי יש לה ניסיון בתהליך של שיקום מבנים, על כל האספקטים שלו. למשל, חיזוק יסודות המבנה, חידוש ושיקום של האיטום, צביעה, הדבקת חיפוי הקירות החיצוניים, חיפוי חיצוני אלומיניום ועוד.
מעבר לכך, נרצה גם לראות עבודות קודמות אותן ביצעה החברה במבנים ישנים אחרים ולראות את תוצאת תהליך השיקום. חשוב לבדוק באם לאחר מספר שנים, מצב המבנה עדיין חדיש כמו מיד לאחר השיפוץ.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
שיקום מבנים
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר