ממה נגרם כאב כרוני ומה ניתן לעשות?

ניווט מהיר

אין כמעט אדם שלא סובל מכאב כלשהוא לתקופה קצרה או ארוכה במהלך חייו. בשונה מכאב רגיל, כאב כרוני נחשב לקבוע או כמעט קבוע, הוא פוגע בצורה ניכרת באיכות החיים שלנו ואף מקשה עלינו פעמים רבות לתפקד. כאב כרוני יכול להיגרם ממגוון של סיבות כמו למשל פציעות ספורט, היווצרות של דלקת, אורח חיים לקוי כמו למשל תזונה לוקה בחסר, שתייה מרובה של משקאות שאינם בריאים כמו אלכוהול למשל, חוסר שינה או שינה לקויה ועוד.

 

איך אפשר לטפל בכאב כרוני?

הטיפול בכאב חייב להיעשות בהתאם לסוג הכאב, אבל לא רק, גם בהתאם למאפיינים ולגורמים שלו. למשל, אנשים הסובלים מכאבי ראש ומיגרנות באופן ניכר, יצטרכו לבחור טיפול שונה בהתאם לסיבה שבגינה כאב הראש חוזר ומופיע כל הזמן. אחד הטיפולים הפופולארים בשנים האחרונות לטיפול בכאב כרוני נעשה באמצעות עישון או אידוי קנאביס, כאשר רק מי שמגדל ומוכר קנאביס רפואי באופן חוקי באמצעות רישיון למריחואנה, יכול להעביר אותו הלאה ויש לקבל מרשם רפואי בכדי לצרוך אותו באופן חוקי. יש דרכים נוספים לטפל בכאבים כרוניים כמו למשל באמצעות טיפולים הלקוחים מעולם הרפואה הסינית כמו דיקור, צמחי מרפא, טויינא, טיפולי מגע נוספים ועוד.

 

מה עוד יכול לעזור בטיפול ומניעה של כאבים כרוניים?

  • פיזיותרפיה – טיפולי פיזיותרפיה יכולים להקל עד מאוד ואף להעלים את הכאב לחלוטין. יש סוגים שונים של טיפולים פיזיותרפיים וגם כאן יש חשיבות לבחירת טיפול ומטפל נכון בהתאם לסוג הבעיה ממנה אתם סובלים.
  • פעילות גופנית – אם מזיזים את הגוף הכאב נעלם או לפחות מופחת באופן ניכר. כלומר, אם אתם סובלים מכאב מסוים, הרבה פעמים מה שיעזור לטפל בכאב זה בחירה נכונה של פעילות גופנית כמו הליכה, שחיה, רכיבה על אופניים, פילטיס או יוגה.
  • ניהול אורח חיים בריא- שינה רציפה ואיכותית, תזונה מאוזנת, חיים נטולי סטרס – אלה ועוד מסייעים לטפל ולמנוע הופעה של כאבים כרוניים.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר