כל מה שעומד מאחורי הפטיש של קלפי אספנים

ניווט מהיר

בתור ילדים או אנשים בוגרים, אין כנראה אחד מאיתנו שלא נתקל או היה שותף לתופעה הכל כך מעניינת הזו של איסוף קלפים. אספני קלפים יכולים לעשות זאת בתור תחביב, או ממש כפרנסה. הרי כולנו נתקלנו בתופעה בין אם בתור ילדים שאספו קלפים של דמויות מצוירות, בין אם בתור בוגרים אז אספנו קלפים של שחקני ספורט… מעבר לעובדה שזהו תחביב נחמד עבור ילדים או בוגרים, מדובר לעיתים בקלפי אספנים שיכולים להיות שווים הרבה מאוד כסף. כך, למשל, קלפים מאוסף בן עשרות שנים יכולים להימכר בסכום שמגיע לבין ארבע וחמש ספרות, במידה ומדובר על קלף נדיר של כוכב גדול.

קלפי אספנים

סוגי קלפי אספנים

ישנם לא מעט אוספי קלפים שניתן לאסוף. מדי שנה אנחנו רואים אוסף נוסף היוצא אל השוק וקורא לילדים לאסוף אותו, או להדביק את הקלפים בתוך אלבום. מעטים הם סדרות הקלפים שתפסו לאורך זמן רב. אולם מבין אלו שכן תפסו, ניתן למצוא קלפי פוקימון, שחלקם מאוד נדירים ונמכרים באלפי שקלים ואף יותר לקלף אחד בלבד, כך שהם עשויים להגיע לשוויו של שעון קיר עתיק.
מעבר לכך, גם קלפי ספורט נחשבים לחביבים מאוד. גם כאן יוצאים בכל שנה קלפים חדשים של השחקנים החדשים. בתחום קלפי הספורט, יש קלפים הנמכרים בהרבה מאוד כסף של כוכבי כדורגל או כדורסל בולטים, כמו מייקל ג׳ורדן בכדורסל, או פלה וקרויף בכדורגל.

איסוף קלפים הוא ללא צל של ספק אחד התחביבים המועדפים ביותר על ילדים, לצד איסוף מטבעות עתיקים או בולים. חלק לא מבוטל מאותם ילדים משאיר את אוסף הקלפים אותו צבר במרוצת השנים בתור מזכרת, אך חלקם שומרים על הקלפים מתוך מחשבה כי יום אחד אותם קלפים יהיו נדירים, לכן יהיו שווים לא מעט כסף.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
קלפי אספנים
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר