תכנון קיר מסך שיוסיף אור לכל מבנה

ניווט מהיר

תכנון קיר מסך היא מלאכה מורכבת מאד, אשר דורשת הרבה מאוד תכנון מראש ותשומת לב לדברים הקטנים. לכן, בעת תכנון קיר מסך בבית שלנו, או בפרויקט אחר, חשוב מאוד שנשים לב – או שהאדריכל מטעמינו ישים לב – לכמה פרטים חשובים.

ראשית, נסביר מהו קיר מסך, שכן זהו פתרון בנייה חדש יחסית, הלקוח מגורדי שחקים. במקום קיר חיצוני מבטון, ישנו קיר של פרופיל זכוכית ואלומיניום. לאחרונה אנו רואים הרבה מאוד קירות מסך גם בבתים פרטיים, בנייני מגורים, וילות ועוד, לצד קירות מסך המותקנים בגורדי שחקים, בנייני משרדים, מבנים ציבוריים ועוד.
יש לוודא כי הקירות מסך אותם אנו מתכננים יכולים לעמוד בעומסים כבדים, כגון עומס רוח או גשם. חשוב לוודא כי קירות המסך המתוכננים יוכלו לספוג רוחות ערות בזמן סופות וסערות. בנוסף, עלינו לבחון את נושא החוזק מפני רעש אדמה. את שני הדברים נוכל לפתור בעזרת פרופילי אלומיניום חזקים ובגדלים הנכונים.

תכנון קיר מסך

היתרונות בקיר מסך

לקיר מסך (ובאנגלית – curtain wall) ישנם יתרונות רבים: קירות המסך חוסכים לנו רבות באנרגיה. בעזרתם נכנס יותר אור יום טבעי בכל שעות היום אל החלל. כך אנו מפחיתים את השימוש בחשמל, מעלים את הדירוג האנרגטי של הבית, וכמובן – שומרים על איכות הסביבה. מעבר לכך, מחקרים מראים כי כמות גדולה של אור יום טבעי שנכנס אלינו לבית או למשרד מעלה את היעילות שלנו בעבודה, ומשפר משמעותית את האנרגיות החיוביות ושמחת החיים.
בהיבט העיצובי, קירות מסך גם כן תורמים רבות, שכן הם משתלבים נהדר עם כל סגנון עיצוב שנבחר עבור הבית – בין אם זה כפרי או מודרני. בנוסף, הם מאפשרים לנו לראות את הנוף הנשקף מבעד לקירות.
בשל כך, ייתכן וכדאי לשקול שילוב קיר שכזה גם לקראת שיפוץ או שיקום מבנים ישנים שונים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
תכנון קיר מסך
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר