תכנון חלונות במגדלים – מה החשיבות של העניין?

ניווט מהיר

תכנון של מגדל נחשב לאחד התהליכים המורכבים, תהליך בו מעורבים בעלי מקצוע רבים ביניהם אדריכל, מודד מוסמך, קבלן ביצוע, היזם שיוזם את הפרויקט, יועצים מסוגים שונים ועוד. כל פרט חשוב בתהליך כזה שישפיע בסופו של דבר על התוצר הסופי, רמת הגימור, איכות המבנה, האיטום ומערכות נוספות. בין אם מדובר במגדל משרדים ובין אם בבניין רב קומות לצורכי מגורים, אחד הדברים הכי חשובים בא לידי ביטוי ב- תכנון חלונות במגדלים.

לתכנון חלונות במגדלים יש כמה תפקידים חשובים:

  1. אור ותאורה טבעית – ככל שמשקיעים בתכנון של חלונות גדולים יותר, ככה כמות האור שתיכנס לתוך המבנה תהיה גבוהה יותר. כידוע, יש יתרונות רבים בחדירה של אור טבעי גם בהיבט הפרקטי וגם בהיבט הפיזי, שכן כמות גדולה של אור מסייעת לחסוך בחשמל ואף תורמת לשיפור מצב הרוח והעלאת הפרודקטיביות בחלל. אחת הדרכים להכניס הרבה אור טבעי היא באמצעות עבודות זכוכית המשתלבות בתוך מסגרת החלון שתיוצר לרוב מחומר האלומיניום.
  2. איטום – לחלונות תפקיד חשוב גם בהיבט שהם מהווים חלק ממערכת האיטום. המטרה היא למנוע חדירה של מים מהחלק החיצוני אל החלק הפנימי וככל שהחלונות אטומים בצורה טובה ואיכותית יותר, התואמת את המבנה, ככה הסיכוי לבעיות רטיבות ובעיות איטום קטן.
  3. אוורור – אמנם בחלק גדול מהמגדלים (בעיקר במגדלי משרדים) לא ניתן לפתוח את החלונות, אך שמדובר במגדלים לצורכי מגורים, המטרה שלהם היא גם להכניס אוויר מבחוץ פנימה.

לסיכום, תכנון נכון ויעיל של חלונות במגדלים מסייע לייעל תהליכים אנרגתיים, תורם לחיסכון בחשמל, מאפשר למקסם לטובתנו את הרוח והשמש, תורם רבות לעיצוב המבנה ולכן יש לקחת בחשבון את כל השיקולים כמו למשל לאיזה כיוון פונה המגדל, מה יהיה גודל החלונות ביחס לחלל וקריטריונים נוספים שישפיעו על התוצאה הסופית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר