איך גירושים משפיעים על ילדים?

ניווט מהיר

אחת השאלות שעולות אצל בני זוג רבים אשר נמצאים לפני או תוך כדי קבלת ההחלטה להתגרש היא איך גירושים משפיעים על ילדים?. אז כן, הם משפיעים. משפיעים מאוד. הם משפיעים על הילדים מבחינה רגשית ונפשית, מבחינה פסיכולוגית, מבחינת הזהות האני שנבנתה ומתערערת מאוד ובעוד מגוון של היבטים. יחד עם זאת, אם בוחרים לעשות את התהליך הזה בצורה נכונה, בשיתוף פעולה, בנועם ותוך לקיחת אחריות משותפת על הילדים, הדברים נראים אחרת ובמקום להיפגע מהתהליך, הם יכולים לצמוח ממנו.

 

איך לעשות את זה נכון?

בשונה ממצבים בהם ילדים נולדו לסיטואציה של משפחה חד הורית, כאן זה לא המצב. מדובר במשהו שקרה תוך כדי החיים, כל אחד והסיבות שלו ולכן חשובה מאוד הדרך. הכלל החשוב ביותר בתהליך של גירושים הוא ששני ההורים יתפקדו בסיטואציה המורכבת הזו, ימשיכו לתקשר וימשיכו להיות נוכחים בחיים של הילדים שלהם, בעיקר שמדובר בפעוטות מתחת לגיל שש. כאשר התקשורת טובה, אופטימית וחיובית, הכל מתנהל אחרת.

 

כל הילדים בעולם תופסים את ההורים שלהם בתור עוגן חשוב ומהותי שמשפיע על תהליך ההתבגרות שלהם. ברגע שעוגן אחד מעורער, חסר או לא יציב, זה משפיע עליהם בהיבט הרגשי. כאשר שני העוגנים מתערערים, זה עלול בהחלט להשפיע על כל תהליך ההתפתחות של הילד.

 

אז האם גירושים פוגעים בילדים?

איך גירושים משפיעים על ילדים? האם הם פוגעים בהם? לאו דווקא. אם ההורים שבוחרים להיפרד לא מאושרים אחד עם השני, אם יש בבית כל הזמן כאוס, ריבים וצעקות, כמובן שזו ההחלטה הטובה ביותר עבור כל הצדדים. כן חשוב להכיל את הילדים בתוך הסיטואציה, להתייעץ עם מי שאפשר, לקחת עזרה בתקופה הזו ולא לשכוח גם את עצמנו!

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר