איך בוחרים טיפול רגשי לילדים?

ניווט מהיר

גם כאשר אנחנו מזהים כי הילד שלנו זקוק באופן כזה או אחר לטיפול, עד שנצליח לבחור מטפל וטיפול מתאים, יכול לעבור זמן. מדובר בתהליך מורכב ולא פשוט כלל וכלל לנו ההורים וזאת משום שכאשר אנחנו מבינים שיש צורך בבחירת טיפול רגשי לילדים, אנחנו מכירים בכך שלילד שלנו יש בעיה או כי הוא סובל ממצב המחייב התערבות של איש מקצוע. בנוסף, לרוב גם אנחנו ההורים נצטרך לקבל הדרכה כדי לדעת איך להכיל את הסיטואציה ולהתנהל מול הילד. יש כל כך הרבה סוגים של טיפולים ומטפלים, לכן פעמים רבות הורים נוטים להסתבך והם לא מוצאים את הדרך הנכונה לבחור את הטיפול והמטפח הנכון. בשורות הבאות נבהיר לכם את הדגשים החשובים ביותר בתהליך הבחירה.

 

מורכבות המצב

ככל שהבעיה הרגשית של הילד עמוקה ומורכבת יותר, ככה יש צורך לטפל בה בצורה מהירה יותר ועל ידי הגורם המוסמך ביותר. לא כל טיפול מתאים לכל בעיה. למשל, לא תמיד שאנו מזהים שהילד שלנו סובל מבעיות שינה, בהכרח נצטרך לקחת אותו לפסיכולוג. לפעמים טיפול תומך כמו תמציות פרחי באך או טיפול בדיקור יכול להקל ולעזור בסיוע לילד.

 

עד כמה מיידי צריך להיות הטיפול?

שיש בעיה צריך לטפל בה ואין זה מומלץ לדחות את התהליך. התזמון מהווה פקטור חשוב, ואם הילד שלנו סובל מבעיה מסוימת ולא מטפלים בו, זה יכול להסיח את דעתו מדברים אחרים והוא לא יהיה פנוי לשום דבר אחר בין אם זה מפגשים חברתיים ובין אם הכנת שיעורי בית. גם אם עדיין לא קבעתם עבור הילד שלכם טיפול, כהורים תוכלו לקבל סל כלים כדי לעזור לילד שלכם בבית.

 

עד כמה ההורה צריך להיות מעורב בתהליך?

מאוד חשוב שהתהליך יהיה מלווה על ידינו. כדאי לשים לב גם שיש שיתוף פעולה מהצד של המטפל ולדעת ששמתם את הילד שלכם במקום בו אתם יכולים לסמוך עליו. בנוסף, המידע שאתם ההורים תקבלו מהמטפל חייב להישאר ביניכם לבין הילד שלכם ואסור לכם להעביר את זה לאף אחד אחר.

 

בחרו דמות יציבה

מה זה אומר? זה אומר שטיפול הוא תהליך מתמשך ולכן חשוב שהמטפל אותו אתם בוחרים יהיה קבוע ולא יתחלף. זה קורה המון במרפאות ציבוריות וקופות חולים. בנוסף, כדאי לבדוק שהטיפול לא מסתיים בצורה פתאומית לפני שהמטרות הושגו וחל שיפור משמעותי עם מצבו הרגשי של הילד.

בחרו מקום שנוח לכם להגיע אליו

בסופו של דבר, הילדים הם הכל בשבילנו אבל אנחנו גם צריכים לתמרן ביניהם לבין העבודה ולעוד דברים, לפעמים יש גם כמה ילדים וזה עוד משהו שצריך לקחת אותו בחשבון. לכן, חשוב לבחור מקום שיהיה לכם נוח להגיע אליו, בזמנים שבהם הילד יהיה פנוי ולא יצטרך למשל להפסיד בכל פעם בית ספר בשל הטיפול.

 

אישיות

אתם אבל בעיקר הילד שלכם צריכים להתחבר למטפל. לא תמיד זה קורה תוך מפגש אחד, אבל זה אמור לקרות והילד שלכם כן צריך להרגיש חיבור ולדעת שהוא יכול לסמוך על המטפל שלו.

 

לסיכום, בבחירת מקום ומטפל עבור טיפול רגשי לילדים או טיפול בעזרת רפואה משלימה לילדים, יש לקחת בחשבון מגוון של שיקולים מצד אחד, מצד שני, לא כדאי לתת לאותם שיקולים לעקב אותנו יתר על המידה. תוכלו להיעזר באנשים שאתם מכירים, לחפש המלצות, לקרוא קצת על הבעיה או הקושי המלווים את הילד שלכם ורק אז לקבל החלטה שקולה וטובה עבור הילד שלכם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר