מעטפת חיצונית למבנה ומעטפת פנימית למבנה

ניווט מהיר

מעטפת המבנה מורכבת משני חלקים עיקריים. מעטפת חיצונית למבנה ומעטפת פנימית. שתיהן מהוות את הלב והבסיס של כל פרויקט נדל“ן – בית פרטי, גורד שחקים, בניין משרדים, בניין מגורים, בית מלון או קניון. ככל שהמעטפת תהיה מתוכננת ותתבצע בצורה מקצועית, יסודית ויעילה תוך מחשבה על חיסכון באנרגיה, כך ניתן יהיה לשהות בה בנעימות, להימנע מהתעסקות בכשלים וליקויים הקשורים לנזקי מזג אוויר ונזקי הזמן.

 

אילו פרמטרים יכולים לשפר את החוזק והאיכות של המעטפת?

אחד הפרמטרים הכי חשובים בשיפור איכות המעטפת החיצונית, הוא בחירת חומרי הגלם מהם היא תהיה עשויה. אם בעבר האפשרויות היו מעט מוגבלות ופרט לבטון, היה ניתן לבחור בחיפויים מעולם האבן והשיש, היום יש כל כך הרבה אפשרויות החל מבחירת קיר מסך זכוכית, דרך פתרונות עשויים אלומיניום נקי, שילוב של עץ ועד שימוש בגרניט שחורה. למעשה, מהנדסים, אדריכלים ובעלי מקצוע נוספים בתחום טוענים כי ככל שנבחר חיפוי עם יכולות מסה תרמית טובות יותר, כך היא תוכלו לאגור את החום מבחוץ ולהשפיע על התחושה בתוך המבנה. קריטריון נוסף שחשוב לקחת בחשבון קשור לתכנון המעטפת תוך לקיחת חישוב עוגנים בחשבון בכדי ליצור נקודת תלייה אופטימלית מהקירות.

 

חשיבותה של מערכת האיטום בחיפוי קירות חיצוניים

מומחים רבים מתחום עבודות האיטום והבניה טוענים כי הבעיות הכי נפוצות הן במבנים חדישים והן במבנים ישנים קשורות לכשלים של איטום בבנייה. רטיבות הנוצרת דרך הגג, רטיבות בקירות משותפים בין בתים הנבנים בבתים דו משפחתיים, כשלים בחיבורים של בין הקירות לבין הרצפה במרתפים – אלה ועוד גורמים לאי שקט ונחת עבור הדייר. לכן, חשוב לעשות שימוש חכם ומושכל בחומרים מתנפחים ופתרונות ייחודיים כמו עצרי מים בהתאם למאפייני המבנה, סוג התשתית ותנאי האקלים של המקום. חשוב לבחור חומרי איטום מתקדמים, איכותיים, שעברו את כל התהליכים החשובים ומחזיקים בתו תקן.

מה לגבי מפתחים וחלונות?

ב-15 השנים האחרונות, הבנייה המודרנית מאופיינת בהמון מפתחים רחבים. הרעיון הוא ליצור מצב שבו המבנה קולט כמה שיותר אור מבחוץ כדי למזער את הצריכה היומיומית שלנו בחשמל וכך לייעל תהליכים אנרגטיים, אך יחד עם זאת למצוא פתרונות המשלבים פתרונות אקוסטיים ותרמיים באיכות מאוד גבוהה. עוד דבר חשוב בהיבט הזה הוא ההתקנה של הפרופילים שחייבת להיות סופר מדויקת ומקצועית בכדי למנוע ליקויים. כדאי לזכור בין מערכת הבידוד מותקנת בין קירות הרקע לבין החיפוי החיצוני ולרוב אין סגירות בין החיבורים, לכן כל הנושא של איטום הוא קריטי. שמדובר בגורדי שחקים ומבנים גבוהים עם עבודות זכוכית, חשוב לשים דגש על מאפיינים כמו התנגדות תרמית, רמת סיווג האש של חומרים מבודדים, עמידות באש, עמידות בפני רטיבות ועוד.

 

פתרונות אקוסטיים לחלקים הפנימיים של המבנה

אחד התפקידים המהותיים והחשובים של מעטפת הפנים קשורה לאקוסטיקה בתוך המבנה. בכדי ליצור חללים המאופיינים באקוסטיקה ברמה גבוהה, צריך ליצור מפרט טכני שיודע לאפיין במדויק את השכבות הפנימיות של הקירות ולא רק החיצוניות. היום יש מגוון רחב של פתרונות ביניהם חיפויי פנים, קירות גבס מבודדים ואפילו טפטים העשויים מחומרים עם תכונות הבולמות הדים. היום קיימים סוגים שונים של טיח, תקרות מחוררות, חומרי בידוד שמתקינים בין לוחות הגבס שמסייעים למנוע מעברים של קולות וכך משפרים את איכות האקוסטיקה וכמובן גם את איכות החיים שלנו.

 

לסיכום, למעטפת הפנים ולמעטפת החיצונית של כל מבנה מגוון רחב של תפקידים ולכן חשוב לתכנן אותם בקפידה רבה לשמירה על איכות המבנה לאורך שנים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר