משכנתא לדירה ראשונה – אילו ההטבות אפשר לקבל?

ניווט מהיר

הביקוש לדירות רק עולה עם הזמן, המחירים גם כן והיקפי המשכנתאות רק הופכים גבוהים וגבוהים יותר. אחת לתקופה, בנק ישראל מוציא מגבלות וחוקים שלא היו קיימים עד עכשיו. יחד עם זאת, שמדובר בלקיחת משכנתא לדירה ראשונה, יש לא מעט הטבות ותנאים נוחים שמאפשרים לקחת את ההלוואה באופן קצת יותר שפוי.

 

ההטבות ששווה להכיר לפני לקיחת משכנתא לדירה ראשונה

בשונה מלקיחת משכנתא לדירה שנייה, בדירה ראשונה יש יותר הטבות. התנאי הראשון שצריך להכיר הוא שבנק ישראל מאפשר לבנקים להעניק מימון של עד שבעים וחמישה אחוזים מגובה העסקה. חשוב לציין כי בנק ישראל אוסר על הבנקים להעניק הלוואה בריבית משתנה, אם מדובר ביותר מ- 33 אחוזים. כמובן, שההלוואות משתנות בין בנק לבנק, בין לקוח ללקוח ומאפיינים כמו יכולות ההחזר, יציבות כלכלית ללא ספק משפיעים על הסכום, על גובה הריבית ועל התנאים להלוואה.

מבחינת הטבות, חשוב להכיר כי ניתן לקבל הלוואה מטעם משרד השיכון. מדובר בהלוואות מסובסדות בריבית ממוצעת של 3 אחוזים והסכום שניתן לקבל תלוי במספר נקודות זכאות שנקבעות לפי מגוון של קריטריונים כמו מספר אחים, מצב סוציו אקונומי, שירות בצה“ל ועוד. בנוסף, ניתן לקבל הטבה מהמדינה שלעתים מגיעה עד 100,000 ש“ח והיא מיועדת למי שרוכש דירה ראשונה באזורים ספציפיים כמו בפריפריה למשל. קיימת הטבה נוספת – מענק בגובה של 60,000 ש“ח מבלי שמתייחסים לתלות בקריטריונים כאלה או אחרים, פרט למיקום גיאוגרפי.

 

כך או כך, כדי שתוכלו למקסם את ההטבות שמגיעות לכם, שווה להיעזר ביועץ משכנתאות מקצועי שיתווך לכם את העסקה בצורה הטובה והמקצועית ביותר, יאפשר לכם להשיג תנאי החזר נוחים בריביות נמוכות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר