הבטן כואבת? יש צמחי מרפא לבעיות עיכול

ניווט מהיר

סובל מבעיות במערכת העיכול? בכל פעם שאתה אוכל הבטן מתנפחת? סובל משלשולים, עצירות, צרבות או בחילות? הנה כמה מצמחי המרפא שאתה חייב להכיר לסיוע בבעיות שונות הקשורות למערכת העיכול אבל לפני כן, חשוב להכיר את השלבים השונים בתהליך העיכול.

צמחי מרפא לבעיות עיכול וכאבי בטן

התהליך מורכב משני שלבים עיקריים: פירוק מכני וכימי של המזון אותו אנו אוכלים וספיגה של הרכיבים ואבות המזון אל הדם והתאים בגוף. כשתהליך העיכול לקוי עלולים להצטבר חיידקים, וירוסים וכל מיני טפילים במערכת העיכול ולגרום למגוון של תסמינים, בעיות ואפילו אבדן של ויטמינים ומינרלים. הנה כמה צמחי מרפא שכדאי להכיר:

  • שוש קירח- ליקוריץ – מעודדת את התחדשות הרירית במערכת המעיים ומסייע בהגנה על דפנות הקיבה. שוש קירח תורם להפחתת תהליכים דלקתיים במערכת העיכול.
  • אניס- לא סתם אומרים שכדאי למרוח ערק על בטנם של ילדים הסובלים מכאבי בטן. צמח האניס תורם לאיזון מערכת העיכול ומפחית בצורה ניכרת נפיחות וגזים.
  • מליסה רפואית- צמח ייחודי המרגיע את מערכת העצבים ותורם למניעת התכווצויות במעיים.
  • שן הארי- תורם לשיפור תהליכי עיכול ואף מסייע לפנות את הפסולת והצטברות הרעלים ממערכת העיכול. שן הארי גם משפיע על רמות השומן בכבר ומנקה אותו.

  • מנטה- יעיל לטיפול בכאבי בטן, שלשולים ועצירות.
  • פפאיה- הפרי המתוק מכיל אנזים הנקרא פפסין. האנזים הזה תורם להקלה של תהליך העיכול ואף תומך בהגברת הספיגה ובניצול מיטבי ויעיל של רכיבי המזון. הפאפיה גם תורמת לשיפור ועיכול הספיגה.
  • כורכום- לא רק שהוא מאופיין בתכונות אנטי דלקתיות עוצמתיות הכורכום ידוע בהיותו מסייע לאזן את החומציות בקיבה ולהפחית את הנפיחות בבטן.

 

כדי לבחור בצמחי המרפא המתאימים לכם, חשוב לאבחן את הבעיה ממנה אתם סובלים ולהרכיב פורמולה מותאמת אישית לכם. זאת בדומה לכל טיפול אלטרנטיבי אחר – טיפול טבעי לדכאון וחרדה, טיפול צמחי למתח, ועוד.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר