כל מה שרציתם לדעת על קניית בית ללא הון עצמי

ניווט מהיר

זוגות רבים בישראל מתעניינים לגבי תהליך הנקרא קניית בית ללא הון עצמי. כידוע, כשאנו רוצים לקחת משכנתא לצורך רכישת דירה, בנק ישראל מגביל את מתן ההלוואה ל- 75% בלבד. כלומר, יהיה עלינו להביא הון עצמי של לפחות 25% משווי הנכס. חשוב לדעת כי במסגרת תכנית מחיר למשתכן, ניתן יהיה לרכוש דירה עם הון עצמי של 100,000 ש“ח בלבד, גם אם מדובר בפחות מהאחוז שתואר לעיל. השאלה היא, האם ניתן לרכוש דירה ללא הון עצמי, שלא במסגרת תכנית מחיר למשתכן? התשובה לשאלה הזו היא: כן.

הכירו את חברת EMI

EMI היא חברת ביטוח שתפקידה הוא לספק לנו ביטוח לבנק עבור הכסף שאנו לווים. ברגע שזוג רוצה לקחת משכנתא עם אחוזי מימון גבוהים, או לקחת הלוואות כגון משכנתא הפוכה, הבנק אינו מאשר זאת. אך אם אנחנו עושים לכסף שלנו ביטוח אשראי המגבה את הבנק, הבנק יאשר מימון של עד 90%.
חברת ביטוח זו אינה מאפשרת לכל אחד לעשות ביטוח. EMI יבדקו היטב כי הזוג אכן מסוגל לעמוד בהחזרים. פרמיית הביטוי נעה בערך סביב ה- 4% – פרמייה לא נמוכה כלל!

קניית בית ללא הון עצמי ע"י משכון נכס

דרך נוספת לקבל משכנתא ללא הון עצמי היא על ידי משכון דירת ההורים. בדרך זו, ניתן לקבל 50% מימון עבור דירה זו. הבנק יבדוק היטב את ההורים ומצבם הכלכלי לפני שיאשר. לאחר שתקבלו את החלק שהיה חסר לכם, תוכלו למשכן את הדירה ולקבל עד 70% מימון.

דרך נוספת היא: לקנות דירה זולה בהרבה ממה שתכננתם, למשל, דירה ב- 500,000 ש“ח. במקביל, להמשיך לגור איפה שאתם שוכרים ולהשכיר את הדירה שתרכשו, עד שתצברו מספיק כסף לשדרג את הדירה הזו.

כעת תוכלו להיעזר באחת מהדרכים שתיארנו לעיל להשגת ההון העצמי ולגבש, בהדרגה, את תהליך הביסוס בשוק הנדל“ן.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
קניית בית ללא הון עצמי
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר