משכנתא לדירה שנייה – הלוואה להשקעה עתידית

ניווט מהיר

רכישת דירה שנייה יכולה להפוך רלוונטית, כאשר אתם יכולים ורוצים להשקיע בעתיד שלכם וליצור מקורות הכנסה נוספים. היא גם יכולה להיות צעד מתבקש, כאשר הילדים שלכם גדלו ואתם רוצים לתת להם נדל"ן על שמם, כדי לדאוג להם לעתיד בטוח.

(לעומת מחזור משכנתא, המיועד לאפשר לכם לקנות דירה חדשה למגורים כנגד דירה קיימת)

אבל לא לכולם יש אפשרות לקנות דירה שנייה ללא משכנתא ולכן, כדאי להכיר את האפשרויות השונות לקבלת משכנתא במקרה של קניית דירה שנייה, כדי לבחור את חבילת המימון האופטימלית עבורכם. אז אילו אפשרויות כדאי להכיר?

 

בנק ישראל מטיל מגבלות גם על משכנתא שנייה

בנק ישראל הטיל לפני כמה שנים מגבלות שונות, שמטרתן להביא לירידת מחירי הנדל"ן בישראל.

משום כך, כדי לקבל משכנתא לדירה שנייה מהבנק, אתם צריכים לגייס הון עצמי של לפחות 50% מערך הדירה החדשה.

יחד עם זאת, בגלל מחירי הדיור הגבוהים בישראל,  הון עצמי של 50% הוא סכום גבוה מאוד, שאינו נגיש לכל אחד שרוצה לרכוש דירה שנייה. משום כך, קיימים פתרונות יצירתיים, אליהם ניתן להגיע בליווי  יועצי משכנתא.

 

משכנתא לדירה שנייה מהבנק

הבנק הוא הכתובת העיקרית שפונים אליה לצורך קבלת משכנתא, גם כאשר מדובר על דירה שנייה.

גם אם יש לכם הון עצמי של 50% לצורך קבלת ההלוואה, עדיין חשוב לבחור תמהיל נכון, שישתלב היטב בחיים שלכם, יאפשר לכם להחזיר את ההלוואה בצורה מסודרת ולבצע את הרכישה.

יחד עם זאת, חשוב לציין כי הבנק לא נותן הלוואה לכל אחד שיכול לגייס הון עצמי. כמו בהלוואת משכנתא ראשונה, גם במשכנתא לדירה שנייה, הבנק ירצה לוודא שיכולת ההחזר שלכם טובה, אחרת הוא צפוי להקשיח את תנאי ההלוואה או לסרב לתת לכם אותה, כאשר במקרים שונים, הבנק צפוי לבקש גם שיעבוד דירה הקיימת לצורך מתן ההלוואה.

משום כך, גם אם יש לכם אפשרות לקחת משכנתא מלאה מהבנק, מומלץ לגשת לשם עם יועץ משכנתאות מקצועי, שיעזור לכם לקבל תנאים טובים ולשכנע את הבנק שאפשר לסמוך עליכם.

הלוואה חוץ בנקאית למשכנתא שנייה

האפשרויות לקבלת משכנתא ממקור חוץ בנקאי בישראל הולכות ונפתחות עם השנים.

מלווים בשוק האפור הם כבר לא המתמודדים היחידים על הלקוחות, אשר מחפשים הלוואה חוץ בנקאית וטוב שכך. הלוואות בשוק האפור נוטות להתנפח במהירות ולהעמיד את הלווים במצבים קשים, אם הם לא מסוגלים לעמוד בהחזרים החודשיים.

כיום קיימים גופים חוץ בנקאיים אמינים, כמו חברות אשראי וחברות ביטוח, אשר מעניקות הלוואות, גם הלוואות משכנתא וגם מיחזור משכנתא, בהתאם ליכולת ההחזר שלכם, הנכסים והכסף העומד לרשותכם.

גופים אלה לרוב מאפשרים לקיחת הלוואה בתנאי שיש לכם נכס להעמיד כנגד ההלוואה, או שיש לכם סכומי כסף גדולים, שחסכתם אצל גופים אלה, כמו פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות וכן הלאה.

גם מול גופים אמינים כאלה, חשוב לעמוד בליווי יועץ מקצועי, שיכול לבנות לכם תמהיל נכון, להגן על האינטרסים שלכם ולסייע לכם לקבל תנאי הלוואה טובים.

 

לסיכום

הלוואה למשכנתא שנייה יכולה להיות פתרון מושלם למי שרוצה להשקיע בעתיד, אבל זקוק לקצת עזרה. יחד עם זאת, כדי לקחת משכנתא באופן אחראי, להבטיח שאתם מסוגלים לעמוד בהחזרים בלי לרדת ברמת החיים, לוודא כי התמהיל בנוי בצורה שלא תפגע בעתיד שלכם, כדאי להיעזר ביועץ משכנתאות מקצועי, שיגן על האינטרסים שלכם מול הגופים הפיננסיים החזקים במשק.

צרו קשר למידע נוסף ונשמח לעמוד לרשותכם!

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר