הדברת מזיקים באמצעות קול

ניווט מהיר

עד לפני מספר שנים, בכדי להרחיק מזיקים מסוגים שונים לרבות ג‘וקים, נמלים, מכרסמים מסוגים שונים ואפילו בעלי כנף היה עושים שימוש לרוב אך ורק בחומרים רעילים, כימיים, המזהמים ברמות גבוהות את הסביבה שלנו ואף מסכנים אותנו בני האדם וחיות המחמד שגדלות מסביבנו. בנוסף, אותם חומרים מפרים את האיזון האקולוגי של הסביבה שלנו ופוגעים בחרקים וחיות שלא גורמות לשום נזק. היום לעומת זאת, ככל שהזמן עובר, עולה המודעות לגבי שימוש בשיטות ירוקות יותר כמו הדברה אורגנית, הדברת מזיקים באמצעות קול והדברה ירוקה.

 

מהי הדברה אלקטרונית ואיך היא פועלת?

הדברה אלקטרונית הוא הדברה באמצעות סאונד אמורה לספק אפקט זהה להדברה כימית, אך מבלי לעשות שימוש בחומרים רעילים. מדובר בשיטה ירוקה שעושה שימוש בכל מיני מכשירים ואמצעים הגורמים למזיקים מסוגים שונים תחושה לא נוחה שפשוט גורמת להם לנטוש את המקום. הדברה זו לא מתאימה לכל סוגי המזיקים, אך היא יעילה למשל לצורך הרחקת עטלפים, הרחקת יונים, הרחקת חולדות ואפילו חתולים וכלבים.

 

מה ההבדל בין הדברה כימית לבין הרחקה בסאונד?

כאמור, בעוד ההדברה הכימית עושה שימוש ברעלים וכימיקלים,  כלומר מחסלת את המזיק, הדברה בסאונד מפיקה קולות המרחיקים את המזיק אך לא פוגעים בו. הצלילים לא נשמעים לאוזננו, אבל כן מפריעים למזיקים השונים וגורמים להם להתרחק ולעבור למקום אחר. מדובר בהדברה שאיננה פוגעת בסביבה שלנו. הדברה כימית משמידה לחלוטין את האוכלוסיה של המזיק במרחב הביתי או באמצעות שימוש בכל מיני אורגניזמים אשר אוכלות את המזיקים, מה שנקרא גם הדברה ביולוגית. לעומת זאת, הדברה בסאונד מתאימה במצבים בהם לא נרצה להתעסק עם רעלים, מלכודות של מכרסמים וכדומה. יחד עם זאת, במקרים רבים הדברה כימית במקרים של חיות מסוימות אינה חוקית.

אז איך זה עובד?

בראש ובראשונה, צריך לאתר חברה מקצועית, כלומר חברת הדברה המתמחה בהדברה קולית. לא כל חברת הדברה נוקטת בשיטה זו. לאחר שמצאנו חברת הדברה, זאת על ידי בחינת מגוון קריטריונים כמו שיטת העבודה, ניסיון, מקצועיות, מחיר הוגן וזמינות, המומחה יגיע למרחק בו מצויים המזיקים ויציב מכשירים מסוגים שונים המפיקים צלילים בעוצמות גבוהות להם המזיקים רגישים. לאחר זמן מה, המזיקים פשוט התרחקו מהמקום. במצבים של בעיות יונים, ההדברה כוללת הפקת קולות המאופיינית על ידי עופות דורסים כמו למשל בזים או ינשופים שבטבע אוכלים אותן ולכן הן בטוחות שיש באזור טורפים ומיד מתרחקות מפחד.

 

מהם היתרונות של הדברה אלקטרונית?

להדברה אלקטרונית כמה יתרונות בולטים:

  • הדברה אלקטרונית לא מחסלת את המזיקים, אלא רק מרחיקה אותן.
  • הדברה בסאונד איננה מובילה להופעה של ריחות שאינם נעימים.
  • אין צורך לצאת מהבית ולכן הדברה מהסוג הזה לא פוגעת בחיי השגרה שלנו.
  • אין צורך לבצע כל הכנות לקראת ההדברה.
  • הדברה זו מונעת ממזיקים קיימים להתקרב לאזור, אך גם את ההגעה העתידית שלהם.
  • השיטה מתאימה למגוון מזיקים.
  • היא חוקית לגמרי ואינה גורמת למוות של מזיקים שאסור להרוג כמו יונים למשל.
  • ידידותית לסביבה ומוגדרת בתור הגדרה ירוקה.
  • קל לבצע אותה.

 

יחד עם זאת, הדברה זו לא יעילה בכל המקרים ויש מרחבים בהם התוצאה לא תהיה טובה דיה. לכן, חשוב לוודא מול חברת ההדברה לגבי רמת היעילות שלה. בנוסף, חשוב להכיר בכך שהדברה זו נחשבת ליקרה משמעותית בהשוואה להדברות אחרות, אך היא יהילה לטווח הרחוק. יש שיטות שונות לביצוע הדברה זו ביניהן באמצעות גלי סאונד, גלי קול נמוכים ושימוש של שדות אלקטרומגנטיים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר