אילו בעיות יונים נוצרות בעקבות בנייה לקויה?

ניווט מהיר

אין ספק שאחד המטרדים הבעייתיים ביותר במרחב הביתי של בניינים פרטיים או בניינים משותפים הוא הימצאותן של יונים. היונים מביאות עימן הרבה מאוד חיידקים ומזיקים, כמו כינים העלולות לפגוע באיכות חיינו בני האדם, סלמונלה ומחלות נוספות.
חלק מהדברים שמעודדים את היונים לקבוע את מקום מושבן בבית שלנו הם דווקא, למרבה ההפתעה, ליקויי בנייה. אתם ודאי שואלים את עצמכם: מדוע דווקא ליקויי בנייה מזמינים יונים אל הבית שלנו? התשובה לכך פשוטה: היות וזה עונה להן על צורך כזה או אחר. אחד מליקויי הבנייה הנפוצים הם מים ורטיבות אשר אינם מתנקזים בצורה נאותה וגורמים לשלולית מים כתוצאה מכך שהמים לא הולכים אל בור חלחול, ביוב או תעלת ניקוז. היונים משתמשות בשלולית המים שנוצרת בתור מאגר מים, ממש בדומה למזרקות, או מאגרי אחרים, ובסביבתן הן נוהגות לקבע את מגוריהן.

פתרונות עבור בעיות יונים שאתם חייבים להכיר

ישנם לא מעט פתרונות כיום עבור הרחקת יונים. קבלנים שזהו עיקר עיסוקם לאור העובדה שהדבר הפך למטרד בקנה מידה ארצי, יכולים לפתור לכם את אותן בעיות יונים מטרידות אחת ולתמיד. חלק מאותם פתרונות כוללים אמצעים טכנולוגיים וחלק כוללים אמצעים פשוטים יותר.
אחד הפתרונות המובילים הוא מתיחת רשת להרחקת יונים. אולם פתרון זה מתאים בעיקר עבור מסתורי כביסה וגגות מבנה, כמו גם הפתרון של דוקרנים, אותם נניח במקומות בעייתיים ברחבי המבנה שלנו.
אמצעי נוסף ומאוד יעיל הוא אמצעי טכנולוגי, המרחיק את היונים באמצעות סאונד. במסגרת פתרון זה, נציב רמקולים בסביבת המקומות בהם נמצאות היונים, כאשר אותם רמקולים משמיעים סאונד שמבריח את היונים, אך לא מפריע כלל לנו בני האדם. הפתרון נחשב להומני מאוד, שכן אין כל פגיעה ביונים, בניגוד לפתרון הדוקרנים, למשל.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
בעיות יונים
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר