האם ספורט מקצועי שווה את המחיר?

ניווט מהיר

ילדים רבים חולמים על קריירה בתחום הספורט. עד לפני כמה שנים, הספורט היה חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו ושל הילדים שלנו. הם היו יורדים למטה, משחקים בגומי, קלאס ומשחקי כדור. מהרגע שהמסכים נכנסו לתמונה, התנועתיות ירדה, הקשרים החברתיים נפגעו וכמות הילדים שסובלים מבעיות קשב וריכוז עלתה גם היא. כמובן שיש הבדלים מהותיים בין לקחת כדור ולשחק למטה אחרי בית הספר עם חברים לבין לקחת את החיים שלנו לכיוון של ספורט מקצועי. כידוע, פעילות גופנית מביאה הן לגוף והן לנפש מגוון של יתרונות. פעילות גופנית מסייעת לשמור על משקל גוף מאוזן ואף עוזרת לילדים עם עודף משקל לרדת במשקל, היא תורמת למצב רוח מרומם, מעלה את רמות האנרגיות, מפחיתה את הסיכוי להיווצרות של מחלות, מחזקת את השרירים, מזרימה את החמצן לתאים ולדם. לא פחות חשוב פעילות גופנית שומרת ומחזקת קשרים חברתיים.

ספורט מקצועי

מה המחיר של העיסוק בספורט מקצועי?

לא משנה אם הילד שלכם בחר להיות שחקן מקצועי, לפתח קריירה בכדורגל או בכדורסל, יש מחיר שהוא יהיה חייב לשלם. ההתחייבות לספורט מקצועי גדולה ומחייבת. זה שונה מחוג עם החברים מהשכונה אחר הצהריים. הילדים האלה בסופו של דבר יצטרכו לוותר. לוותר על אירועים מיוחדים, על חוגים עם חברים, על פעולות בצופים, על טיולים. הם יצטרכו לוותר על חיי החברה והמשפחה שלכם. הם יצטרכו לקום כל שבת בבוקר עוד לפני שהציפורים מצייצות לתחרות, הם יצטרכו להתחייב ולהוכיח לעצמם פעם אחר פעם שהם מסוגלים. יש לזה מחיר לא רק בהיבט הפיזי (סיכוי לפציעות למשל עולה) אלא גם בהיבט הנפשי. יש לא מעט בני נוער למשל שהחלו לפתח הפרעות אכילה בעקבות ההתמסרות.

בתחום הכדורסל – הלחץ עולה עוד יותר, כיוון שזהו ענף תחרותי במיוחד, הדורש מאמץ רב. לשם קריירה בכדורסל, חשוב למצוא סוכנות כדורסל מוצלחת שתסייע.

לסיכום, כמו בכל דבר – גם לספורט מקצועי יתרונות וחסרונות שכדאי להכיר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
ספורט מקצועי
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר