הרחקת עטלפים – יותר קל משחשבתם

ניווט מהיר

העטלפים שייכים למשפחת היונקים והסוגים המוכרים ביותר בישראל הם עטלף הפרי ועטלף החרקים. יש להם חוש ראייה מאוד מפותח והם חיים בקבוצות צפופות. לעטלפים יש חשיבות בהיבט האקולוגי, משום שהם עוזרים לתהליך הפצת זרעי עצים פרחים עם גבי שטחים רחבים ועוזרים גם בתהליך ההשמדה של החרקים. העניין הוא שעטלפים גם גורמים ללא מעט נזק ולכן אנשים שיש להם בחצר או במרחב שלהם עטלפים, דוגלים בתהליך הנקרא הרחקת עטלפים.

 

לאיזה נזקים הם גורמים?

עטלפים אוכלים פירות לפי משקל הגוף שלהם. הם לא יכולים לאכול יותר מזה, משום שאז הם יעלו במשקל ולא יוכלו להתעופף ממקום למקום. לכן, העטלף נוהג בשיטה בה הוא רק מוצץ את התכולה של הפרי, את את הפרי עצמו הוא יורק. מה שקורה בפועל הוא שהעטלפים יורקים ועושים את הצואה שלהם על קירות הבתים ועל גבי הרכבים שנמצאים בסמוך לעצי הפרי. היריקות וגם הצואה מאוד מלכלכלים, גורמים לנזקים לצבע ולטיח גם של הרכבים וגם של הבתים. הבעיה היחידה עם עטלפים היא שחל איסור להדביר אותם, זו חיה מוגנת ולא בטוח שזו בעיה, כי הרי כבר ציינו שיש להם תפקיד אקולוגי חשוב. איך מדבירים אותם? דרך הדברת מזיקים באמצעות קול.

איך מתבצעת הרחקת עטלפים?

בעבר היו עושים שימוש בחומרי הדברה וזה כמובן היה מסכן גם את הסביבה שלנו וגם את בני האדם. לכן, היום עושים שימוש בדחיינים אלקטרוניים אותם מתקינים על גבי מבנים חיצוניים במרחק של כמה מטרים זה מזה. סופר חשוב להזמין מדביר או מרחיק המתמחה בתהליך, אחת הרחקה מהסוג הזה פשוט לאיעילה. המכשיר משמיע צלילים בתדרים מאוד גבוהים, שאותם אנחנו בני האדם לא יכולים לשמוע ואז העטלפים פשוט מתרחקים מהאזור.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר