ההתמודדויות של משפחה חד הורית

ניווט מהיר

משפחות חד הוריות הן משפחות שבראשן עומד אדם מבוגר אחד ולא זוג הורים. באופן טבעי למשפחות אלה יש לא מעט התמודדויות כאלה ואחרות שהן שונות באופן מהותי מההתמודדויות של משפחות רגילות. בשל כך קבע המחוקק שיש אי אילו הטבות והקלות למשפחה חד הורית, זאת על מנת לאפשר להורה שבראשן להיות עסוק בטיפוח המשפחה ובגידול הילדים ללא שום קושי או מחסור. חשוב מאד להכיר את הנושאים האלה, כמו גם אנשי מקצוע שיכולים לסייע ולהבטיח מיצוי זכויות. חשוב מאד להבין שכיום בעידן שבו יש הערכה רבה לעצם הקמת המשפחה – אין כל הבדל מהותי בין הרגשות והמחשבות שמאפיינות את המשפחות הרגילות לבין אלה של המשפחות החד הוריות. הילדים שגדלים עם הורה אחד הם ילדים אהובים, מטופחים וכאלה שההורה שלהם דואג לרווחתם.

 

לנהל משפחה חד הורית

לא תמיד ההורה שבראש המשפחה מבין עד כלות את התפקיד שלו וללא ספק מדובר בתפקיד שנלמד תוך כדי תנועה. גם במשפחה שיש בה זוג הורים לא תמיד השגרה פשוטה להבנה והתמודדות ולכן על אחת כמה וכמה שהיא תהיה מאתגרת יותר עבור מי שאין לו פרטנר יומיומי לניהול המשפחה. בדיוק לשם כך כדאי למצוא פורטלים מקוונים שמציעים טיפים, עצות והמלצות להתמודדות נכונה עם כל מה שחיי המשפחה מזמנים וכאן אין הבדל בין משפחה חד הורית שבראש עומד גבר לבין משפחה שכזאת שבראשה עומדת אישה. מגזין אבהות יכול לסייע רבות לגברים שבחבורה להבין איך נכון לפנות אל הילדים שלהם, איך להתכונן לקראת שנת לימודים או איך לדבר כך שהילדים ישתפו פעולה. באותה המידה שמגזינים דומים יסייעו לנשים להבין איך נכון לנהל את המשפחה שלהן – כך יעשו גם הפורטלים שמיועדים לאבות.

מה צריך לדעת על התנהלות של משפחה חד הורית

מה שבדרך כלל הרבה מאד הורים שמנהלים בגפם את המשפחה שלהם טועים בו הוא הנושא של מיצוי זכויות והידיעה מה מגיע להם בתור משפחה חד הורית. חשוב מאד להבין שחוסר הידיעה הזה יכול להשפיע על הילדים שכן יש לא מעט הטבות או הקלות בתנאים הסוציאליים שיכולים לסייע רבות להורה להתמודד בצורה הרבה יותר טובה עם ניהול כלכלת בית, תלאות היומיום והשגרה. כל זה תלוי אמנם בגילאים של הילדים ולמרות שרואים היום הרבה מאד משפחות חד הוריות הרי שזהו צעד נוסף לעבר חברה מכילה ומקבלת שמבינה שהשונה של אתמול הוא הנורמלי והרגיל של היום ושל המחר. כך בדיוק צריך להרגיש ההורה שמנהל באופן בלעדי וללא הורה נוסף את המשפחה שלו. כיום משפחות חד הוריות כבר לא נחשבות לחריגות או שונות בנוף ומכאן שכל אחד יכול להגשים את חלום ההורות, בין אם יש לו בן או בת זוג ובין אם לא.

 

לנהל משפחה חד הורית ולהיות בחברה טובה

כאמור, כיום כבר מדובר בקהילה שלמה ולא קטנה של משפחות חד הוריות שאפשר למצוא בכל יישוב או אזור בארץ. המשפחות תומכות זו בזו ותמיד טוב ונחמד לדעת שנמצאים בחברה טובה. ככל שתהיינה יותר משפחות חד הוריות כך יחלחל מהר יותר המסר שאכן מדובר במשפחות רגילות לחלוטין ואל לנו כחברה להסתכל עליהן בדרך שונה או להחריג אותן מהכלל. מה שבאמת חשוב לשים לב אלה הילדים שלא תמיד הנסיבות היו קשורות בהם או תלויות בהם ולכן חשוב לקבל אותם כילדים נורמטיביים, גם אם המשפחה שלהם מתנהגת או מתנהלת בצורה שונה ממה שמכירים ורגילים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר