הסודות לפיתוח קריירה בכדורגל בארץ או בחו"ל

ניווט מהיר

כדורגל הוא ללא ספק אחד מענפי הספורט הנפוצים בארץ ובעולם, אם לא הבולט ביותר. הוא גם בולט במיוחד, בין מגוון ענפי הספורט שבהם אפשר לפתח קריירה. הבאנו לפניכם נקודות מפתח לגבי פיתוח קריירה בכדורגל.

 

קריירה בכדורגל מחייבת גישה מקצוענית מההתחלה

בעבר, "כדורגל" היה בארץ בעיקר עניין של חובבים – משחק כדורגל שכונתי או אולי בבית הספר בשיעור הספורט. בהמשך, זה הפך להיות יותר ויותר "תעשיית הכדורגל" – ספורט מקצועני לכל דבר. הדבר מתבטא למעשה כבר מתחילת הדרך, בכדורגל חובבים, כפי שאפשר לראות אפילו בפרטי השחקן הצעיר נתנאל דוידי – הכול מכוון כבר מההתחלה, לקריירה מקצוענית בהמשך.

המשך לא פשוט

היו וישנם מקצועני כדורגל ישראלים, כולל שחקנים ומאמנים, שעשו קריירה מרשימה בארץ ואפילו המשיכו בחו"ל. עם זאת, ביחס להיקף השחקנים הרבים שמתחילים מגיל צעיר, אלה שמתמידים וגם מגיעים להישגים הטובים ביותר הם בסופו של דבר מיעוט. כדורגל הוא ספורט פיזי מאוד ולכן הקריירה בו קצרה יחסית – בגיל צעיר, בשיא הכושר. מקצוענות בספורט זה מחייבת השקעה רבה ולא משאירה זמן רב אם בכלל, ללימודים במקביל. לאחר הפרישה, בגיל צעיר יחסית (33-35), יש כמה אפשרויות המשך בתוך הספורט עצמו, אבל אלה אפשרויות מצומצמות למדי: מאמן כדורגל, עוזר מאמן, אולי תפקידי ניהול בארגונים שונים בתחום זה. בנוסף, חלק מהכדורגלנים פורשים מוקדם מהמתוכנן, בעקבות פציעות.

 

השורה התחתונה

ההמלצה המעשית, היא להחליט באופן עקרוני ובגיל צעיר ככל הניתן, האם אתה בונה על כדורגל כמקצוע או לא. במידה וכן, חשוב ביותר להיות מחושב ולתכנן לטווח הארוך. מקצוען חייב ללמוד ולהשתפר בהתמדה, אך הכדורגל הישראלי לא מצטיין בהיבט הלימוד המעשי. גם בכך יש מקומות יוצאי דופן, כולל חו"ל – חשוב להתמצא בדקויות אלה ולהבין אותן. כמו כן, חיוני להיות מחושב כספית.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר