מה חרדה חברתית עלולה לגרום לילדים?

ניווט מהיר

האדם הוא יצור חברתי מטבעי. יחד עם זאת, יש ילדים ומבוגרים אשר סובלים ממה שנקרא חרדה חברתית. זה אומר פחד לא פרופורציונלי מכל מה שקשור לאנשים, בעיקר לא מוכרים. אנשים עם חרדה זו כל הזמן חוששים ממה חושבים עליהם, איך הסביבה תופסת אותם והם פוחדים לבצע כל מיני פעולות הקשורות למצבים חברתיים. אצל ילדים, הדבר עלול לפגוע בביטחון והדימוי העצמי, למנוע מהם להתערבב בתוך סיטואציות חברתיות ולפתח כישורים חברתיים שהם סופר חשובים להתפתחות שלהם.

 

מה אפשר לעשות?

יש המון שיטות לטפל בחרדה חברתית וגם בסוגים שונים של בעיות התנהגות אצל ילדים. תוכלו לקרוא עוד על מה חרדה חברתית יכולה לגרום ואיך ניתן לטפל בה. למשל, ניתן לטפל בה על ידי טיפול פסיכולוגי, באמצעות טיפול התנהגותי המכונה גם CBT,  טיפול באמנות, טיפול דינמי ועוד. לכל שיטת טיפול יש כמובן את היתרונות אל מול החסרונות שלה ומאוד חשוב להתאים את הטיפול לגיל המטופל, לחומרת החרדה, לצרכים הפיזיים והרגשיים שלו. חיבור עם המטפל, תקשורת חיובית וטובה הם הבסיס לתהליך אופטימלי ואיכותי לטווח הרחוק.

איך תדעו עם הילד שלך סובל מחרדה חברתית?

ובכן, יש כמה סימנים שיכולים להעיד על כך. הסימנים הראשונים הינם פיזיולוגיים כמו למשל הסמקה, לב שדופק בקצב מהיר מהרגיל, קול רועד, שינויים במערכת העיכול, גמגום וכדומה. בנוסף, ילדים הסובלים מחרדה זו, נמנעים מאירועים חברתיים ומתמלאים בתחושה של פחד. לעתים, החרדה מתחילה שבועות רבים לפני שהאירוע מגיע ולרוב אין פרופורציה בין התחושה שהילד מרגיש לבין האירוע שצפוי להגיע.

 

לסיכום, חרדה חברתית פוגעת בדימוי ובביטחון העצמי של הילד, משבשת את תהליך ההתפתחות התקין שלו אך בהחלט ניתן לטפל בה ולשנות את המצב.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר