כך משפיע הלחץ על החיים שלכם

ניווט מהיר

מי לא שמע אלפי פעמים את המשפט ”אתה בלחץ“. כולנו נלחצים מכל מיני דברים. אנחנו יכולים להילחץ ממבחן שלמדנו אליו תקופה ארוכה וישפיע על עתידנו המקצועי, אנחנו יכולים להילחץ מאירוע כמו חתונה או לידה של ילד ראשון ואנחנו יכולים גם להילחץ מביקור של אדם שפשוט מלחיץ אותנו. אבל שהלחץ משתלט על החיים שלנו, שהלחץ הופך להיות חלק מאיתנו, שהלחץ פוגע בבריאות הפיזית והנפשית שלנו, זו כבר בעיה. הנה כמה דרכים בהם משפיע הלחץ על החיים שלכם ושווה להיות מודעים לזה. אפשר לטפל בו.

 

הלחץ משפיע על בריאות הגוף

לחץ משפיע לרעה על הבריאות שלנו. למעשה, לחץ משפיע כמעט על כל מערכת בגופנו. לחץ יכול לפגוע בתהליכי ספיגה של רכיבים במערכת העיכול, לחץ מחליש את מערכת החיסון, הוא עלול להוביל להתכווצויות חוזרות של שריר הלב מה שיצריך מאיתנו לבצע בדיקות לב אחת לתקופה, הוא משפיע גם על מערכת הנשימה ואפילו עלול לגרום להרס של תאי אינסולין לכן מהווה סכנה לחולי סוכרת למשל. לחץ הוא הרסני.

 

בריאות הנפש

לחץ בטווח הרחוק יכול להוביל להיווצרות של מצבים כמו דיכאון וחרדה. הוא עלול לפגוע בצלילות המחשבה, לגרום לשינה שלנו להיפגע ואפילו להוביל לשחיקה של ממש וליצור תסכול.

אז מה עושים?

ובכן, יש כל כך הרבה שיטות באמצעותן ניתן לטפל בלחץ. אפשר לטפל בלחץ בטיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי, אפשר להתחיל לנסות לתרגל יוגה ומדיטציה המסייעים בהרגעה, אפשר ללכת לטיפול פיזי כמו עיסוי מרגיע או אפילו דיקור ולעתים אין ברירה אלא לפנות לטיפול תרופתי להרגעה. לפעמים שווה לנסות לשלב בין כמה טיפולים. בכל אופן, כדי שניתן יהיה לטפל בבעיה באופן המיטבי חשוב לאבחן אותה, להבין את מקור הלחץ ולפנות לתכנית טיפול מתאימה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר