נפיחות בברך – על מה היא יכולה להעיד?

ניווט מהיר

נפיחות בברך נחשב לתסמין מוכר ונפוץ מאוד. ברוב המקרים, המקור להופעה של סימפטום זה הוא נזק שנגרם לאחת הרקמות או ליותר מזה שבעצם תפקידן להפעיל את הברך. בעוד יש מצבים שיותר מאפיינים את הקהל המבוגר, לעומתם יש סוגי נפיחויות שמאפיינות יותר ילדים.

 

נפיחות בברך יכולה להעיד על כמה דברים

לעתים מדובר בטראומה, כלומר כתוצאה מנפילה או מכה שהברך חוותה, נוצרת נפיחות. לעתים מדובר במשהו יותר מורכב כמו דלקת פרקים בילדים וזה משהו שמחייב בדיקה, אבחון והתאמת טיפול מתאים. מלבד הנפיחות, תסמינים נוספים שמעידים על בעיה במפרק הם כאבים בברכיים, מגבלות בתנועה, קשיים במהלך תפקוד וביצוע פעולות של היום יום, רעשים שבוקעים מכיוון הברך, ברך שנחשבת לחמה יותר בהשוואה לאזורים אחרים בגוף ועוד.

כיצד מאבחנים את הבעיה?

בשלב הראשון צריך להבין את ההיסטוריה הרפואית של המטופל ולבדוק האם יש לו נטייה תורשתית למחלות מסוג מחלות מפרקים. חשוב להכיר את התסמינים מהם המטופל סובל ולחקור מתי הם הופיעו, האם הכאב מתגבר במצבים מסוימים, מה המיקום המדויק בברך ששם מופיעה הנפיחות והאם יש פעולות שמפחיתות את הכאבים. לאחר מכן יבצע הרופא המטפל (לרוב ראומטולוג או אורטופד), בדיקה פיזית ומאוד מקיפה של הברך ויחפש סימנים שיעידו על הבעיה. הרופא ימשש ויבדוק את הברך, יבחן את. טווחי התנועה בשתי הברכיים, יבצע בדיקות ובמידת הצורך ישלח את המטופל לבדיקות מעבדה ובדיקות הדמיה. לאחר שמקבלים אבחנה יותר מדוייקת, ניתן להתאים תכנית טיפול מתאימה. לפעמים יש צורך בתרופות במרשם, לפעמים טיפולי פיזיותרפיה יכולים להקל ולעזור מאוד, יש מקרים בהם יש צורך בטיפולים מסוג אחר, אפשר לנסות רפואה משלימה ולעתים אין ברירה אלא לעבור ניתוח.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר