תפילין כבר הנחת היום? הכול על הנחת תפילין

ניווט מהיר

הנחת תפילין היא מנהג ייחודי, עוצמתי ומנקה המזוהה בצורה מאוד חזקה עם העם היהודי. כמעט בכל מקום אליו אנו הולכים, נוכל להיתקל במישהו שמניח תפילין בין אם זה בבית, בעבודה, בבתי הכניסה ואפילו במקומות ציבוריים.  למעשה, הנחת תפילין היא מנהג יהודי המחייב כל כל גבר אשר הגיע לגיל מצוות, להניח תפילין במסגרת תפילת השחרית. את התפילה והפעולה עצמה מבצעים רק בימי חול, לא בשבת ולא בחג.

 

מה עומד מאחורי המנהג של הנחת תפילין?

ישנם במקרא די הרבה אזכורים של מנהג הנחת תפילין. אזכור ידוע עליו מדברים בלימוד תורה הוא הסיפור על מעמד הר סיני. האזכור המפורט הראשון בהקשר למנהג הנחת התפילין מגיע בימי בית שני שם מתפרסמת אגרת אריסטיאס, עם מצוות נוספות ושם בעצם מסבירים על המנהג ואיך בדיוק יש לקיים אותו באופן מדויק.

איך מניחים תפילין?

למצווה יש סדר ספיציפי ולכן לומדים בדיוק איך להניח את התפילין לקראת גיל בר המצווה. בשלב הראשון יש להניח את התפילין של היד על הזרוע החלשה שלנו. על בית התפילין להיות מופנה כלפי הלב ולאחר מכן יש לכרוך את התפילין סביב היד שבע פעמים עד שמגיעים לכף היד. בשלב הבא, מניחים את התפילין של הראש. בשחב זה בית התפילין מונח בחלקה הקדמי של הקרקפת. עלינו להקפיד להדק את הרצועה. בשלב הבא, חוזרים לרצועת התפילין של היד ויוצרים על כף היד את האותיות עצמות שמייצגות את אלוהים. סדר חליצת התפילין הוא הפוך מזה מתהליך ההנחה שלהן, קודם נסיר רק את הקשר שביצענו בכף היד  ולאחר מכן נסיר את התפילין של הראש. רק לבסוף נסיר את התפילין של היד. ניתן להתחיל להניח תפילין בכל גיל.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר