תחליפי טבק – אילו סוגים יש היום בשוק?

ניווט מהיר

מעשנים רבים מגיעים למסקנה כי עישון סיגריות רגילות פוגע בבריאות הפיזית והנפשית שלהם, אך מצד שני הם לא מצליחים עד הסוף להיגמל ומוצאים את עצמם בסיום כל ניסיון, חוזרים לידוע ולמוכר. תחליפי טבק מהווים פתרון יעיל ויחסית מהיר גם עבור מי שרוצה להפחית משמעותית את הנזק שנגרם לגוף בעקבות עישון סיגריות, וגם עבור מי שרוצה להיגמל בשלב מסוים לחלוטין. יש כמה תחליפים שאפשר לנסות לאמץ ביניהם עישון קנאביס, סיגריות אלקטרוניות, תערובות צמחים כמו ריל ליף או מיקסו ועוד. לכל תחליף יש את היתרונות והחסרונות שלו כמובן.

 

אז איך בוחרים תחליפי טבק?

ובכן, זה מאוד תלוי בלמה אתם מתחברים, מה אתם אוהבים, לאיזה טעמים אתם יכולים להתחבר ולאיזה לא וכמה כסף אתם רוצים להשקיע. למשל, אם תחליטו לרכוש סיגריה אלקטרונית שנחשבת לתחליף מושלם עבור מעשני סיגריות, תוכלו להפחית את הנזק הבריאותי שנגרם מצד אחד, אך מצד שני תצטרכו לרכוש חלקי חילוף לסיגריות אלקטרוניות ולתחזק את המוצר. ניתן גם לעבור לאידוי שאפשר גם באמצעות קנאביס וגם באמצעות תפרחות וצמחי מרפא אחרים, חוויה שמעשנים רבים מוצאים אותה כהרבה יותר נקיה, עוצמתית ומהנה בהשוואה לעישון.

 

מדובר בתהליך

  1. בשלב הראשון שווה לברר ולבדוק את כל תחליפי הטבק הקיימים בשוק ואולי אפילו לדבר ולהתייעץ עם כמה אנשים שאתם מכירים שיכולים לעזור לכם.
  2. בשלב השני כדאי לנסות 2-3 מוצרים שאתם מרגישים שאתם הכי מתחברים אליהם למשך כמה שבועות.
  3. בחנו את החסרונות והיתרונות של כל מוצר, תבינו מה אתם מעדיפים ומה פחות וכך תוכלו לקבל החלטה ובמידת הצורך גם לשדרג את עצמכם מבחינת רכישת מוצרים מתאימים. למשל, אם אתם מתנסים באידוי, לפני שאתם רוכשים וופרייזר הנחשב ליקר יחסית, כדאי לנסות אצל אחרים ואז להחליט.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר