עבודות בגובה במעטפות מבנים

ניווט מהיר

בעלי בתים רבים מצפים מבתיהם לנוחות תרמית והגנה מפני האלמנטים הטבעיים בכל יום.  למעשה, ככל שאנחנו מתקדמים בזמן, פורצים לשוק עוד ועוד פתרונות ייחודים המסייעים להשיג את אותה נוחות תרמית. קירות, גגות, חלונות ודלתות חיוניים להגנה מפני מזג האוויר ואיטום רעשים, אבל האמת היא שמעטפת הבניין היא שמאפשרת זאת בצורה הטובה והאופטימלית ביותר. עם עבודות בגובה, ניתן ליצור מעטפות מבנים לחלקים החיצוניים של בניינים, לדחיית השפעות האלמנטים.

מאמר זה דן באפשרויות העיצוב השונות של קיר מסך זכוכית, ומסייע לבונים וקבלנים לזהות נקודות תורפה באטימות הבניין על מנת לשפר את איטום האוויר, וליצור מבנים נוספים חסכוניים ונוחים בכל תנאי.

מהי מעטפת בניין?

בהגדרה המורכבת ביותר שלה, מעטפת בניין היא מערכת הנדסית שמחברת אלמנטים כגון שלמות מבנית, בקרת לחות, בקרת טמפרטורה וגבולות לחץ אוויר לאסטרטגיית תכנון אחת שמבוססת על עבודות בגובה.

זוהי ההפרדה הפיזית בין הסביבה הממוזגת והבלתי ממוזגת של בניין, כולל העמידות בפני אוויר, מים, חום, אור והעברת רעש. זה החלק של הבית שאתם יכולים לשרטט קו סביבו: הגג, הקירות והיסודות.

מרכיבי מעטפת הבניין

בעוד שמעטפת הבניין היא סוג של צללית, חשוב לזכור שאלו שכבות מורכבות, וכל חלק של מעטפת הבניין מורכב מאוסף של חלקים קטנים יותר שפועלים יחד על מנת לספק תמיכה מבנית. עם עבודות בגובה, ניתן לבנות את הבסיס והקירות החיוניים ליצירת מבנה יציב, או בסיס לשאר הבניין.

זוהי אחת הפונקציות העיקריות של הבנייה, כי יש צורך במעטפת בנויה היטב על מנת פשוט לשמור על המבנה עומד. יש למדוד ולבצע בקפדנות את תכנון המבנה כדי לוודא שאין קצוות פתוחים, או סדקים בין החלונות והקירות, ופגמים בין הגג לקירות, או בין הקירות לתשתיות. הכול כלול בקונספט מעטפת הבניין. מעטפת המכונה קיר מסך בעצם מיוצרת על בסיס שילוב בין שני חומרי גלם עיקריים: זכוכית ואלומיניום. ההבדל בין חיפויים אחרים לבין חיפוי זה בא לידי ביטוי גם מבחינה פרקטית, כאמור במטרה לשמור על נוחות תרמית ולהפחית את הסיכוי לרטיבות, אך גם בהיבט העיצובי, שכן מדובר במבנים ייחודיים, מודרניים בעלי מראה אלגנטי ויוקרתי.

היתרונות לשימור המבנה

ברמת ביצוע עבודות בגובה, מעטיפת הבניין של הבית היא סדרת שכבות מרוכבות, כולל עץ, קיר זכוכית, פורניר, קיר גבס וכן הלאה, ולכל חומר יש את תכונות החדירות משלו שיש לקחת בחשבון.

במתחם בניין תקין, כל הרכיבים פועלים יחד כדי להשיג את מטרות עצירת או האטת זרימת האוויר, המים והחום.

מהו איטום מבנה?

איטום מבנה מפחית את הסיכוי להיווצרות עובש או טחב מחדירת לחות, מה שמסייע בהארכת חיי מרכיבי הבניין. וזה לא הכול. מעטפות מבנים איכותיות שמונעות דליפות אוויר מאפשרות שליטה הדוקה על לחץ האוויר בפנים כמו גם על הטמפרטורה.

בהעדר איטום משופר, מקורות הקירור והחימום נלחמים כל הזמן באלמנטים החיצוניים שחודרים למבנה. לא רק שמצב זה מוביל לעלויות גבוהות, אלא גם השהות בתוך הבניין אינה נוחה. כך, לדוגמא, בית שיש בו מערכת מיזוג אוויר כבויה כל סוף השבוע, דורש יותר זמן להתקררות ביום ראשון בבוקר, אם תכנון הבניין מאפשר נזילות.

איטום המבנה מספק את היכולת לשלוט באופן נאות באיכות האוויר, מה שהופך את פנים המבנה לנוח ונעים.

לסיכום, בחירה נכונה של מעטפת חיצונית שומרת על המבנה לאורך השנים ומאפשרת להנות ממגוון רחב של יתרונות, למנוע נזקים ואף לשמר את הנכסים בתוך המבנה מבחינת הערך הנדלני שלהם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר