חלקי חילוף ואביזרים משלימים לסיגריות אלקטרוניות

ניווט מהיר

כיום, כל טוסטר הוא טוסטר חכם וכל נעל מחוברת לאינטרנט (טוב, הגזמנו קצת, אבל הבנתם את הרעיון). לא פלא לכן, שמגמות דומות של שכלול, תחכום ואלקטרוניקה, מתבטאות אפילו בנושא פשוט לכאורה כמו עישון. הסיגריות האלקטרוניות מככבות, במרכז העולם החדש הזה של המעשנים והן מספקות אינספור אפשרויות חדשות. למעשה, הן מהוות תחום חדש ומיוחד בפני עצמו. מסביבו, אף התפתח אוסף מעניין של אביזרי עזר משלימים וגם מגוון חלקי חילוף ואביזרים משלימים לסיגריות אלקטרוניות.

 

כמובן, כל נושא חלקי החילוף עבור סיגריות מסוג זה, לא דרוש אם אתם רוכשים סיגריה אלקטרונית חד פעמית. זה הוא אחד מיתרונותיה. אך במידה ואתם משתמשים בסיגריה אלקטרונית רגילה, זו היא סקירה בסיסית שלהם:

 

סוללות

סוללות הן רכיב הכרחי בסיגריות אלקטרוניות. זהו מקור האנרגיה, עבור תהליך חימום נוזל המילוי. בבחירת הסוללות, כדאי לקחת בחשבון כמה פרמטרים מרכזיים:

  • גודל הסוללה – סוללות עבור סיגריות אלקטרוניות מגיעות בגדלים שונים. הגודל שתבחרו, חייב להיות תואם כמובן למבנה הסיגריה.
  • עוצמת הסוללה – לרוב בסדר גודל של מאות מילי אמפר. עוצמת הסוללה תלויה בהעדפותיכם והיא משפיעה על יכולת החימום ועל משך הזמן המרבי שעבורו הסוללה תספיק.
  • רגילה או נטענת? – גם בסיגריות אלקטרוניות, ניתן לבחור בסוללות חד פעמיות או בסוללות נטענות.
  • תוצרת – עוד היבט שאתם עשויים לרצות לקחת בחשבון, הוא מי יצרן הסוללה. מאחר שמדובר ברכיב מרכזי כל כך לפעולה תקינה ואיכותית של הסיגריה, ייתכן שתעדיפו יצרנים איכותיים דוגמת חברת LG.

 

סלילי חימום

סלילי חימום הם רכיבים מרכזיים וחשובים מאוד בסיגריות האלקטרוניות. תוך כדי פעולת המכשיר הסלילים עוברים בלאי לא קטן, כאשר הם מתחממים ומתקררים שוב ושוב. לכן, מדי פעם דרושה החלפה שלהם. בבחירת סלילים חדשים, תמצאו שהחומרים מהם הסליל עשוי הם לרוב משני סוגים. סוג אחד, הם סלילים מבוססי פלדת אל חלד (שמכונה גם נירוסטה). סלילים אלה מקלים על שמירת טמפרטורה יציבה. סוג שני, הם סלילים מבוססי סגסוגת ניקל וחומר נוסף. שילוב זה, מאפשר להאיץ הליכי חימום וקירור של הסליל. עוד נקודה משמעותית בבחירת סלילי חימום, היא עובי חוט הסליל. חוט עבה יותר, נוטה להחזיק מעמד טוב יותר לאורך זמן.

 

נוזל מילוי

סיגריות אלקטרוניות עובדות על עקרון של אידוי נוזל מיוחד. כך שנוזל המילוי הוא ה"חלק" העיקרי בסיגריה, אשר דורש החלפה קבועה. בבחירה בנוזל מילוי, יש כמה נקודות מפתח חשובות:

  • ניקוטין – הנוזל לא חייב לכלול ניקוטין. כאשר הוא כן כולל ניקוטין, חומר זה עשוי להיות בהיקף כזה או אחר מהנוזל כולו. עוד היבט משנה מעניין של נושא הניקוטין, הוא מה שמכונה "מלח ניקוטין". זו היא גרסה של הניקוטין, אשר נספגת מהר יותר בגוף. לכן, היא שוות ערך לעישון חומר עם תכולת ניקוטין גבוהה. תחושת העישון גם יותר חלקה, כאשר משתמשים במלח ניקוטין.
  • מחיר – מחיר הנוזל הוא כמובן גם כן נקודה חשובה. כאן נכנס לתמונה גם נושא הנפח – נוזל המילוי מגיע בכמויות שונות, דוגמת 10 מיליגרם, 30, 60 ומאה מיליגרם.
  • יצרן – נוזל המילוי לסיגריה עשוי להיות מתוצרת הארץ או תוצרת חו"ל וייתכן שישנם יצרנים שאתם מעדיפים.

 

חלקי חילוף ואביזרים משלימים נוספים

סוללות, סלילי חימום נוזלי מילוי, הם רק חלק מחלקי החילוף והאביזרים המשלימים, אשר זמינים עבור סיגריות אלקטרוניות. דוגמאות בולטות נוספות, כוללות מחסניות מילוי (פודים לסיגריות אלקטרוניות), אביזרי עזר עבור הסוללות (מטענים לסוללות וכבל הטענה עבורן), אטומייזר או זכוכית חלופית. כחלק מהמנגנון הפנימי של האידוי בסיגריה, משתמשים בכותנה לספיגת נוזל המילוי. גם אותה ניתן ומומלץ להחליף תקופתית (פעם בשבוע).

 

ערכות

ניתן לרכוש גם ערכות מוכנות, של כמה אביזרי עזר מרכזיים עבור סיגריות אלקטרוניות. אלה עשויות לכלול מגוון סוגי רכיבים, דוגמת כבל הטענה, סליל חימום, מוד, אטומייזר וזכוכית חלופית.

 

מדוע כל זה דרוש?

חלקי חילוף ואביזרים משלימים לסיגריות אלקטרוניות, דרושים לשם

  • החלפת חומרים מתכלים – בסיגריות רגילות, כאשר מסיימים לעשן סיגריה אחת, זורקים אותה. הסיגריה כולה מיועדת להיות מוצר חד פעמי. חלקה העיקרי, גם מתכלה ולא ניתן להחלפה. בשונה מכך, סיגריה אלקטרונית היא בתכנון הבסיסי שלה רב פעמית. חלק מכך, הוא השימוש בחומר מתכלה למילוי חוזר – נוזל האידוי.
  • כפתרון לבלאי של רכיבים – גם בשימוש נכון, סוללות למשל עשויות להיחלש עם הזמן. סלילי חימום עשויים להישרף בהדרגה. גם כותנה עשויה לדרוש החלפה. סיגריה אלקטרונית בנויה באופן כזה, אשר מאפשר להחליף חלקים כאלה, בקלות יחסית.

 

מתי זה דרוש?

כיצד תדעו שהגיע הזמן להחליף חלק כזה או אחר? לגבי נוזל מילוי, כדאי כמובן שתהיה לכם מראש רזרבה. לגבי שאר הרכיבים, הטוב ביותר הוא לדעת מראש, בכל כמה זמן אתם מעוניינים להחליף אותם. כך לא תגיעו למצב, שבו הם מתבלים יותר מדי ואיכות השימוש במוצר נפגעת. תדירות ההחלפה תלויה בכל חלק בנפרד וגם באופן ותדירות השימוש שלכם במכשיר. אפשר לרכוש את כל חלקי החילוף בחנות שמתמחה בעניין ואפשר לעשות קניות אונליין.

עוד דבר שמומלץ לעשות באופן יזום, הוא לנקות את הסיגריה מדי פעם. הניקוי גם מספק הזדמנות לפתוח את המכשיר, לפרק אותו לחלקיו ולראות מקרוב את מצבם. במסגרת תהליך הפירוק והניקוי, שימו לב שלא לפגוע ברכיבים השונים.

בכל מקרה, תפקוד לא תקין או לא רגיל של המכשיר, עשוי להיות סימן לכך שנדרשת החלפה. כמובן, זו עשויה להיות תקלה של ממש במכשיר ולא סתם בלאי קטן. אבל אם אתם מבצעים החלפות חלקים בזמן וניקוי תקופתי, הסיכוי לתקלות יפחת.

 

לסיכום – היכרות טובה מראש עם מוצרי העזר המשלימים האלה, תסייע לכם בשימוש השוטף בסיגריות האלקטרוניות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר