מהו אחוז מימון ואיך זה קשור לריבית?

ניווט מהיר

אין ספק שתכנון מוקפד של המשכנתא הינו קריטי מאוד להמשך החיים שלכם ובעיקר עבור העתיד הכלכלי שלכם. אחד הדברים שיותר חשוב להקפיד עליהם הוא אחוז מימון של המשכנתא, היות והוא מהווה בסופו של דבר את הבסיס לצד הכלכלי מאחורי המשכנתא. מדובר למעשה באחוזים של כמה הון עצמי וכמה משכנתא ניקח מסך ערך הנכס. כלומר נכס שעולה מליון ש״ח ואנו מעוניינים לקחת 400 אלף ש״ח משכנתא הרי אנו עומדים על 40% מימון בעוד שאם גובה המשכנתא תהיה 600 אלף ש״ח הרי אנו עומדים על 60%.

 

אחוז מימון הוא עניין קריטי

עבור הבנק, כאשר אנו באים לקחת משכנתא ישנן מספר מדרגות עבור אחוזי המימון שככל שהאחוזים נמוכים יותר כך גם הריבית על המשכנתא תהיה נמוכה יותר. הסיבה לכך נעוצה בעיקר בעובדה שבמקרה כזה הסיכון עבור הבנק הוא נמוך יותר ולכן הוא מוכן לגבות מחיר נמוך יותר עבור הלוואה שכזו. במקרה ואתם צריכים מימון גבוה זוהי עסקה מסוכנת יותר עבור הבנק שאותה הוא מתמחר באחוזי ריבית גבוהים יותר. בנוסף בגביית ריבית גבוהה יותר הבנק מגן על עצמו ממקרה של ירידת מחירים, דבר נוסף שהוא לוקח בחשבון בתמחור המשכנתא.

כיצד נוריד את אחוז המשכנתא?

אז כפי שהבנו קודם לכן, רצוי מאוד להוריד את החלק של המשכנתא, זאת בכדי שנוכל לקבל ריבית טובה יותר על המשכנא שלנו. נוכל לעשות זאת במספר דרכים כאשר אחת מהן היא על ידי לקיחת הלוואה מבני משפחה שכן כאן הריבית לא תהיה גבוהה כמו של הבנק או לא תהיה כלל. דרך נוספת היא הלוואה בתנאים מאוד משתלמים מקרן השתלמות שלנו או אפשרות פחות מועדפת אך טובה גם היא לנגוס מהחסכונות שלנו. בכל מקרה, טרם החלטה מומלץ להיוועץ עם יועץ משכנתאות מנוסה. אחרי הכול, מדובר באחת ההחלטות הגדולות שתעשו במהלך חייכם!

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר