חופשה ללא הילדים – טיפים ועצות לעבור אותה בשלום

ניווט מהיר

חופשה ללא הילדים היא ללא ספק אחד הדברים הכי כיפיים שאנחנו ההורים יכולים לאחל לעצמנו. הרי אנחנו נמצאים בתוך שגרה די שוחקת, אינטנסיבית, שגרה של בית – ילדים – עבודה וחוזר על עצמו חלילה. הרבה פעמים בתוך לופ המשימות אנחנו קצת שוכחים את עצמנו ואז מרגישים שחוקים, חסרי כוחות, מאבדים את הסבלנות ובקיצור מרגישים את הצורך העז לחופש. באתר ytel.co.il תוכלו להבין איך לאזן בין הגוף לבין הנפש ולמרות האינטנסיביות של החיים בעידן המודרני לשמור בלאנס. אז אם גם אתם מתכננים חופשה בלי הילדים, הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם!

 

הורים לילדים קטנים? שמרו על העוגן יציב!

אנחנו העוגן של הילדים שלנו. דרכנו הם לומדים ומסתכלים את העולם. הם מחקים אותנו, מבינים את העולם דרכנו ובונים את הביטחון והדימוי העצמי שלהם, סביב העידוד, החיזוקים והדברים שהם רואים שאנחנו עושים ואומרים. לכן, אם אנחנו נוסעים והילדים שלנו קטנים מאוד, בעיקר בגילאים שהם קריטיים בתהליך ההתפתחות כמו שנתיים עד חמש, שווה להשרות עליהם ביטחון. הנה כמה דרכים לעשות את זה!

  • קופסת ההפתעות – זו לא צריכה להיות קופסא יקרה. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להשאיר קופסא קטנה לכל ילד ולשים בה כמה הפתעות קטנה, עדיף הפתעה אחת לכל יום. ההפתעות האלה הן מאבא ואמא שאוהבים את הילדים שלהם הכי בעולם וחושבים עליהם.
  • טבלת ”ייאוש“ – ילדים אוהבים תחושת ביטחון. הם רוצים לדעת מתי תחזרו ולכן אם הם כבר בגיל שהם מבינים, כמו גיל שלוש למשל, תוכלו לצייר להם סוג של טבלת ייאוש שתאפשר להם להבין מתי אתם חוזרים. בכל ערב הם יוכלו למחוק עם הבייביסיטר או עם סבא וסבתא את היום שנגמר וזה יקרב אותם אליכם עוד ועוד.
  • מתנות קטנות – כמובן שכשההורים נוסעים לחו“ל הם חוזרים עם מתנות עבור הילדים ואין דבר שילדים יותר אוהבים ממתנות. זה כייף להם, זה נעים להם, מרגש אותם ולכן לפני שנוסעים, שווה ליצור ציפייה ולהגיד לילדים שהם יקבלו מתנה ממש שווה.

 

השאירו את הילדים עם אנשים שהם מכירים, אוהבים וסומכים עליהם

אחד הדברים הכי חשובים כדי שלילדים שלכם יהיה טוב בזמן שאתם עושים קניות, שוכבים על הגב בשפת הבריכה או אוכלים במסעדות, זה שהם יהיו עם אנשים שהם אוהבים, אנשים שהם סומכים עליהם וזה משהו שבאמת כדאי להקפיד עליו ולהתעקש עליו. ניתן גם לפצל את השהות שלכם עם כמה דמויות כדי לא להעמיס יותר מדי.

שמרו על השגרה של הילדים שלכם כפי שהיא

ילדים אוהבים שגרה. זה חלק מהביטחון והיציבות שלהם. לכן, כדאי לנסות לשמור על היום יום שלהם כפי שהוא אמור להיות בין אם הם אמורים ללכת לחוג מסוים, בין אם יש חבר שהם הולכים אליו באופן קבוע ובין אם פשוט מדובר בשגרה רגילה שכוללת הליכה למסגרת החינוכית בה הם נמצאים, חזרה הביתה, מקלחות, ארוחת ערב וכדומה.

 

ועוד כמה טיפים להצלחתה של חופשה ללא הילדים

  • שחררו או לפחות תלמדו לשחרר- כדי שתוכלו באמת להנות ולחזור הביתה עם אנרגיות חדשות, חשוב שתלמדו לשחרר ולסמוך על האנשים שאיתם הילדים שלכם נשארו. תהיו בטוחים שהם בידיים טובים ואתם יכולים להנות. אין טעם להיות מחוברים לטלפון לאורך כל החופשה.
  • שיחות וידיאו? לא בטוח שזה רעיון טוב – כל ילד שונה מהאחר. בעוד יש ילדים שהשיחות עוזרות להם להתגבר על הגעגוע, אצל אחרים הוידיאו דווקא מייצר אותו ולכן חשוב לשים לב שלא לכפות עליהם שיחות כאלה.
  • מינון ואיזון – בחרו חופשה שמתאימה לגיל של הילדים שלכם. כלומר אם הילדים קטנים, סופ“ש בהחלט יכול להיות מתאים ויותר משני לילות, עלול להיות להם מעט קשה.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר