נהיגה במהירות מופרזת – מה קובע החוק בנושא?

ניווט מהיר

חוקי התעבורה ברורים מאד בישראל ומבחן תיאורטי לנהגים העתידיים הוא דבר חובה על מנת לקבל רישיון נהיגה או לחדש רישיון תחת תנאים מסוימים או במקרים מסוימים. בכל דרך או כביש יש את המהירות המותרת לנסיעה על פי החוק ויש כמה סייגים בנוגע לחריגה ממהירות זו. סטייה ממנה נחשבת לעבירה על החוק וצריך לדעת איך להתמודד עם עבירה מסוג זה. מעבר לכך אסור לשכוח שנהיגה במהירות מופרזת שהיא גבוהה מהמהירות המותרת בחוק מהווה סכנה של ממש לנהג עצמו ולנהגים נוספים שנמצאים על הכביש בסמוך לו ולכן מומלץ להישמע לכללי חוקי התנועה והתעבורה, לפעול על פיהם וכך להיות בטוחים שמגיעים הביתה בשלום מכל מקום. אז מה כדאי לדעת על מהירות נסיעה?

 

מהי נהיגה במהירות מופרזת?

מהירות הנסיעה המותרת אינה קבועה או חד משמעית והיא תלויה בכמה פרמטרים – סוג הדרך שבה נוסעים וסוג כלי הרכב. יש הבדל בין רכב איטי כמו טרקטור לבין כלי רכב עם ארבעה גלגלים המיועד לשימוש משפחתי או פרטי. כך למשל המהירות המותרת לרכב משפחתי (מנועי) בדרך מהירה היא 110 קילומטרים לשעה. יחד עם זאת, מכיוון שנסיעה היא עניין דינאמי ולא סטטי, מותרות על פי החוק חריגות קטנות של עד 10% מהמהירות המותרת על פי השילוט המקומי לפני שיינקטו צעדים משפטיים כנגד הנהג. לדוגמה, אם נהג שנוהג ברכב מנועי יחרוג מהמהירות המותרת עד 20 קילומטרים לשעה – הוא יוכל לקבל קנס לתשלום או בחירה להישפט. החריגה המירבית עומדת על 40 קילומטרים לשעה ודינה זימון למשפט והורדה של 10 נקודות. מומלץ מאד להתייעץ עם עורך דין תעבורה לפני שמחליטים איך לפעול אחרי שמקבלים דו"ח בנוגע לנהיגה במהירות מופרזת.

 

איך אוכפים נסיעה במהירות המותרת?

כיום מוכרות כמה וכמה דרכים שבעזרתן אוכפת משטרת ישראל את הנהיגה במהירות המותרת. אפשר לראות ניידות משטרה בצידי הדרכים, למשל, שבהן יושבים שוטרי תנועה שמודדים באמצעים טכנולוגיים את מהירות הנסיעה של הנהגים בסביבתם. אפשרות נוספת היא מצלמות המהירות שגם אותן אפשר לראות ולזהות בצמידות לשוליים והן מודדות את מהירות הנסיעה של כלי הרכב שעוברים אותן במהירות. המידע שנאסף מעובד מפעם לפעם ודו"חות אוטומטיים יישלחו בדואר רשום לכתובת המגורים של הנהגים. לאחר קבלת הדו"ח הם יבחרו בין תשלום הקנס לבין הגעה למשפט על מנת להוכיח את צדקתם – נהיגה במהירות אחרת שאינה גבוהה מהמהירות המותרת או שהם יערערו על אמינות מדידת מהירות הנהיגה שלהם. יודגש שוב שמה שהכי כדאי זה לנסוע ולנהוג על פי החוק וכך לא להסתכן בהורדת נקודות, בהזמנה למשפט או בתשלום קנס בסכום כסף גבוה.

 

שומרים על החוקים ונזהרים בדרכים

תמיד יש מה לעשות, גם אם מפרים חוקים או עוברים על החוק. יש עורכי דין שעוסקים במגוון רחב של תחומי וכך גם בתחום התעבורה. עורכי דין מנוסים ומיומנים יידעו בדיוק מה לעשות ומה לייעץ לכל לקוח שלהם, בכל מקרה שקורה ותמיד העצה הראשונה שלהם תהיה לנהוג על פי החוק ולא לסטות מהכללים. מדובר בחוקים שבאמת שומרים על החיים ועל הבריאות ולכן יש חשיבות בהקפדה עליהם. אף אחד לא רוצה להיקלע לתאונת דרכים ובוודאי שלא לפגוע בנהגים אחרים או נוסעים בכלי רכב בסמוך אליו. מכאן החשיבות של הבנת החוקים והשמירה עליהם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר