נשים מול גברים: מי עושה יותר עבירות תנועה?

ניווט מהיר

רוב הנהגים, הנשים והגברים, מאמינים שמגזר מסוים עשוי לקבל דו"חות עבירות תנועה יותר מהמגזר האחר, אבל חשוב להבין את ההיגיון מאחורי הטענות, ואת המדע שמגבה אותן, כדי להימנע מקביעות שרירותיות. הרי יש המון ספקולציות, לא מעט סטיגמות ואמירות לגבי נשים שנוהגות על הכביש.

לפני שמכלילים בואו נבין את הנושא קצת יותר לעומק

מאמר זה בודק את השאלה מאחורי הוויכוח הנצחי: מי עושה יותר עבירות תנועה: נשים או גברים, ומי מקבל אפשרות של מחיקת נקודות תעבורה. חלק מהתוצאות עשויות להפתיע אתכם, אז בואו נבחן את הנושא מקרוב!

דוחות תנועה לפי מגדר

סקר אינפוגרפיקה מטעם חברת Esurance, שסקר יותר מ-850 נהגים משני המינים בארצות הברית, מצא שגברים נוטים לקבל דו"חות עבירות תנועה יותר מאשר נשים, בשיעור של 13%. נתונים אלו מוצגים גם במחקרים דומים אחרים.

מחקר משנת 2019 מטעם הלשכה לכלכלה, שבוצע תחת הכותרת "הטיה מגדרית באכיפת חוקי תעבורה: עדויות שמבוססות על מבחן אמפירי חדש", מצא כי 63.4% מכלל דוח"ות התנועה בארצות הברית הונפקו לגברים בשנת 2018.

וזה עוד לא הכול, שימו לב:

אותו מחקר מצא כי בשנת 2018, 1.8% מכלל הנהגים הגברים, אבל רק 5.8% מהנהגות, נעצרו על ידי המשטרה, ולאחר שהגברים נעצרו, הם נמצאו בסיכוי גבוה יותר לקבל דו"ח עבירת תנועה. נתונים אלו מצביעים על מצב לפיו בכל הנוגע לדו"חות עבירות תנועה, גברים מקבלים יותר דו"חות. עכשיו יש להבין את הסיבה.

התשובה עשויה להתגלות עם בחינת האופן בו חברות ביטוח מחשבות תעריפי ביטוח על פני נתונים דמוגרפיים שונים, שמצביעים על מצב לפיו גברים צעירים נוהגים פחות בזהירות בהשוואה לנהגות צעירות, והם נוטים לסגל התנהגויות מסוכנות על הכביש, עם נהיגה מוסחת יותר.

דוח"ות עבירות תנועה בהתאם לגילאים

בגילאים מבוגרים יותר, הסיכויים לקבל דו"חות עבירות תנועה פוחתים! מחקר מטעם חברת Esurance מצא שאנשים בגילאי 25-34 נוטים יותר להשתמש בטלפונים הניידים שלהם במהלך הנהיגה, מה שאומר שהם בהחלט עלולים לקבל דו"חות עבירות תנועה על התנהגויות כאלה. יחד עם זאת, בסכך הכול, עבירות תנועה מבוססות על ותק הנהיגה.

אנשים צעירים גורמים לתאונות יותר מאנשים מבוגרים, אלא אם כן הם נשואים. בשנת 2020 המנהל הלאומי לבטיחות בדרכים ערך מחקר מעודכן על עמדות והתנהגויות של ציבור בגילאי הנהיגה לגבי נהיגה מופרזת ושאינה בטוחה או אגרסיבית. הנה כמה מהתוצאות המעניינות ביותר מהמחקר:

  • שמונה מתוך עשרה נהגים צעירים שהשתתפו במחקר דיווחו שהם נוהגים במהירות מופרזת לפחות מדי חודש בכל הכבישים.
  • לגברים יש סיכוי גבוה בחמישים אחוזים יותר מנשים לנהוג מעל המהירות המותרת.
  • נהגים מתחת לגיל 18 נוטים יותר מנהגים מבוגרים לנהוג באגרסיביות, ו-29% מהמשתתפים במחקר דיווחו שהם ביצעו עבירות תנועה והתנהגות פרועה על הכביש.
  • מנתונים עולה כי פי 2 יותר גברים נתפסים על נהיגה תחת השפעת אלכוהול ו/או סמים בהשוואה לנשים.
  • מנתונים עולה כי פי 3 יותר גברים מקבלים דוחו“ת על חניה במקומות אסורים.

בשורה התחתונה: מה עושים כשמקבלים דו"ח תנועה

ברוב המקרים תידרשו להשלים קורס נהיגה מונעת, ולשלם את הקנס או להתייצב בבית המשפט לדיון בעבירת התנועה שביצעתם. מומלץ לבצע את הנחיות הרשויות, ולהתייעץ עם עורך דין לתעבורה במידת הצורך.

לסיכום, לא תמיד מה שאומרים הוא באמת נכון וכמו השאלה מי קונה יותר נשים או גברים? בהשוואה בין גברים לנשים, מה שמוגדר בתור סטיגמה באמת כזה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר