עתידים לבצע קניית דירה? הנה מה שאתם צריכים לדעת

ניווט מהיר

קניית דירה היא ללא כל ספק אירוע מרכזי ורכישה חשובה למדי בחייהם של הרבה מאוד אנשים שכן, מדובר בעסקה שבמסגרתה יירכש נכס אשר ישמש את הקונים למשך שארית חייהם, שלא לציין את ההשקעה הכספית הגבוהה הנדרשת לשם כך, בטווח הקצר והארוך כאחד. כאשר מדובר על רכישה כל-כך מרכזית ומשמעותית, הרי שתרצו לדעת כיצד לעשות זאת נכון. בדיוק לשם כך, החלטנו לרכז עבורכם במהלך הכתבה הבאה מספר דברים שחשוב שתדעו לפני שאתם מבצעים קניית דירה.

 

מה חשוב לדעת לפני קניית דירה?

לפני שאתם מחפשים אחר פרויקטים ותכניות שונות כמו תמל 3006, חשוב מאוד להבין מספר דברים. תחילה, חשוב להדגיש כי לפני שאתם רוכשים דירה חדשה, חשוב מאוד לבחון את העסקה מנקודת מבט פיננסית. עליכם לבחור נכס שיתאים לצרכים וליכולת הכלכלית הנוכחית שלכם וכן גם לשאיפות העתידיות שלכם, כך שתוכלו לבצע קניית דירה בהתאם להוצאות וההכנסות שלכם על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי תעמדו בכל ההחזרים והדבר לא יהווה עבורכם מחנק. בדרך כלל, יהיה ניתן לקחת משכנתא לצרכי קניית דירה בסך של עד כ-70% מערך הדירה. מכאן בעצם ניתן להבין כי רכישת דירה מצריכה הון עצמי מסוים, גם במקרים בהם תיקחו משכנתא – הון של לפחות 30% מערך הרכישה ליתר דיוק. בתור כלל אצבע, מומלץ לוודא כי התשלומים החודשיים עבור החזרי המשכנתא לא יעלו על שליש מסך ההכנסות שלכם, כך שתוכלו לאפשר לעצמכם מרווח נשימה בנוסף לתשלום הוצאות שוטפות עקבי לאורך השנים.

 

דברים שחשוב שתקחו בחשבון

לפני שאתם רוכשים דירה, חשוב מאוד שתהיו מודעים לגורמי הסיכון בעסקה. בדרך כלל, גורמי הסיכון יהיו באשר לתחום המשפטי, בתחום ההנדסי והתחום הפיננסי. חשוב מאוד לוודא כאשר אתם רוכשים דירה כי מדובר על דירה שאינה בעלת עיקולים ושיעבודים למיניהם וכן גם כי לא קיימים צווי הריסה. כמו כן, על מנת שתוכלו להימנע מהסתבכות משפטית מכל סוג שהיא במהלך תהליך הרכישה שלכם, מומלץ מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין שיסייע לכם לאורך כל הדרך. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר