חיסכון במים

ניווט מהיר

למרות עונות החורף הגשומות באופן יחסי בשנים האחרונות עדיין הנחת היסוד בישראל היא שצריך לחסוך במים על מנת שלא לבזבז לחינם ולהגיע למצב שבו אין מספיק מים לצריכה שוטפת ויומיומית של כלל האוכלוסייה. במקומות ציבוריים רבים רואים את המצב הזה ויודעים שצריך לבצע מגוון רחב של פעולות או לבחור מגוון בחירות על מנת שאפשר יהיה לעשות שימוש מושכל במים הקיימים. אפשר לראות את זה באופן טבעי במקומות שבהם אמור להיות שימוש מסיבי במים – מסעדות, מרפאות או כמובן חדרי שירותים במקומות ציבוריים או הומי אדם. בחירה בין אביזר או פריט כאלה ואחרים לבין אחרים שיש בהם כדי לחסוך במים יכולה לעשות את ההבדל גם בתשלומי החשבונות, גם באמירה סביבתית חשובה וגם ברצון כן ואמיתי להגן על משק המים בישראל.

 

איך חוסכים מים בשירותים ציבוריים?

כיום יש לא מעט אפשרויות למוצרים או מתקנים שיש בהם כדי שימוש מופחת בצורה משמעותית במים או היעדר השימוש במים. כך למשל אפשר למצוא כיום משתנות ללא מים בשירותי הגברים או הבנים אשר פועלות באמצעות מנגנון שגם מרחיק את השתן אל הביוב, גם מנטרל ריחות ולא מאפשר מעבר של ריחות לא נעימים וגם שומר על הגיינה מלאה כך שחדרי השירותים נקיים ומאפשרים שהייה נעימה, קצרה ככל שתהיה. בנוסף לכך אין מי שלא מכיר את מתקני סילון האוויר שמחליפים בצורה מצוינת וראויה את מתקני הנייר לניגוב ידיים ומספקים ייבוש ידיים תוך מספר שניות. שילוב של כמה מתקנים כאלה ביחד מאפשר חיסכון אדיר במים ומתן האפשרויות לרשויות להקצאות את המים שנחסכו למתקנים אחרים שהמים דרושים בהם.

 

חיסכון במים – צו השעה

גם אם היה חורף גשום אין זה אומר שצריך עכשיו שלא לשמור על משק המים והחינוך לחיסכון במים חשוב ומהותי. אף פעם אי אפשר לדעת מה תוליד השנה הבאה ואיך ייראה החורף הבא ולכן התנהלות חסכונית ומושכלת היא עיקרון חשוב ומהותי עבור כל פרט באוכלוסייה, ללא קשר לגיל שלו או לעיסוק היומיומי שלו. גם בבתי ספר כיום אפשר לראות מתקנים חוסכי אנרגיה, נייר או מים וחשוב מאד להראות לדור הצעיר את האפשרויות השונות, ללמד בחירה בין אפשרויות והבנה מה קודם למה ומה חשוב יותר ממה. יהיו מקרים שבהם לא יהיה מנוס משימוש במתקנים שיש בהם שימוש במים ולכן צריך לדעת לערוך מערך שיקולים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר