עבודה עם משמעות – מה היתרונות שלה?

ניווט מהיר

בעידן שבו כסף, קריירה, הגשמה עצמית, מימוש עצמי, הצלחה הם רק חלק מהמושגים שמניעים את שוק העבודה, עדיין יש לא מעט אנשים שעדיין מה שמנחה אותם הוא למצוא עבודה עם משמעות. הרי נכון, כולנו רוצים וצריכים להרויח כסף, כולנו רוצים לדאוג לקרובים לנו עם דגש על לפרנס את המשפחה שלנו בכבוד, לכולנו יש שאיפות, חלומות, רצונות ולכן אחת השאלות הכי חשובות שצריכות להישאל במקרה הזה היא האם ניתן לשלב בין השניים. האם אפשר גם לעשות קריירה ולהתפנס בכבוד, וגם לעשות משהו שהוא משמעותי. אז כדי לענות על השאלה הזו, חשוב קודם כל להבין מה זה בכלל אומר עבודה עם משמעות.

 

להרגיש שעשיתי משהו מועיל ויותר מזה

לפני שאנחנו רצים לכתוב בגוגל מושגים כמו נוער בסיכון עבודה, משרות עם משמעות וכיוצא בזה, כדאי שנבין קודם כל מה עומד מאחורי זה. שאנחנו מחפשים עבודה עם משמעות, אנחנו קודם כל ומעל הכל רוצים להרגיש בסוף היום טוב עם עצמנו. אנחנו רוצים להרגיש שעשינו משהו תורם ומועיל, משהו שמקדם עניין חשוב כלשהוא, משהו בשביל האחר ולא רק בשביל עצמנו. אז כן, יש לא מעט משרות כאלה, משרות שגם אם אנחנו מרוויחים מהן שכר גבוה שיכול לפרנס אותנו ואת הקרובים שלנו בכבוד, עדיין זו לא סתם עבודה, זו עבודה עם ערך, עם משמעות, עבודה שאולי אפילו אם לא היו עושים אותה, יום יום, שעה שעה, משהו פחות טוב היה קורה בעולם שלנו.

 

איך אני מחפש עבודה כזו?

בראש ובראשונה, אנשים שמחפשים עבודה כזו, צריכים קודם כל ומעל הכל להיות סופר מחוברים לעצמכם, להכיר את עצמם ולדעת מה מניע אותם. עלינו לדעת את החוזקות שלנו ואת החולשות שלנו ולהבין איפה הכוח שלנו נמצא. לפי זה נוכל, למצוא עבודה עם משמעות, אבל כזו שגם מתאימה לנו ולערכים שאנחנו מחוברים אליהם. עבודה מהסוג הזה יכולה להיות במגוון רחב של תחומים לרבות תחום הרפואה, תחום החינוך, תחום החדשנות והטכנולוגיה, תחום של איכות הסביבה ושמירה על הסביבה ועוד. ניתן למצוא עבודות כאלה למעשה, כמו בכל עבודה אחרת, להכין קורות חיים בצורה מסודרת ומקצועית, לדבר עם אנשים, להצטרף לקבוצות רלוונטיות בפייסבוק בהן ניתן למצוא עבודה עם משמעות, להעביר את המטרות שלכם בקבוצות רלוונטיות בווטצ‘אפ למשל ועוד.

 

לסיכום,  עבודה עם משמעות זו לא סתם עבודה. זו עבודה שמניעה אותנו, שנותנת לנו אנרגיה, שגורמת לנו להרגיש סוג של סיפוק שממלא אותנו ומאפשר לנו להמשיך קדימה. עבודה כזו, קשה ככל שתהיה מאפשרת לנו להסתכל על העולם בגובה העיניים, לקחת דברים קצת יותר בפרופורציה ולהעביר החוצה מסרים מחזקים, מרגיעים ומכילים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר