איך לבחור סמארטפון מומלץ לילדים

ניווט מהיר

כל זוג הורים מחליט באיזה גיל הילדים יקבלו את הטלפון הנייד החכם שלהם, הראשון או אלה שבאים אחריו. כיום יש שיח מאד ער ומודגש על הנושא של מתן סמארטפונים לילדים ולא תמיד זו תהיה האפשרות הראשונה בסדר העדיפויות של ההורים. מכיוון שכיום שוק הטלפונים הניידים החכמים הוא אחד העשירים והמגוונים ביותר – הרי שחשוב לשים לב איזה מכשיר בוחרים עבור הילד כך שההוצאה לא תהיה גדולה מדי והשימוש יתאים לשימוש של ילדים או בני נוער. על מנת לבחור סמארטפון מומלץ לילדים חשוב להכיר את הסוגים, הדגמים והחברות הקיימות כיום בתחום זה ולפי נתונים אלה לבחור את הדגם שיהיה הכי מתאים עבור הילד. לכל ילד יהיו הצרכים שלו מהטלפון הנייד שלו ולכן הבחירה צריכה להיות מושכלת ונבונה.

 

בחירה של סמארטפון מומלץ לילדים?

כיום הטלפונים הניידים הם לא רק מכשירי טלפון אלא הם מתפקדים ממש כמו מחשבים ניידים קטנים שנכנסים אל תוך התיק או הכיס. כך הדבר גם כאשר רוצים לבחור סמארטפון מומלץ לילדים. צריך לבחור את השימושים של הילד, את האפליקציות ועולמות התוכן הדרושים לו וכמובן על סמך אלה לבחור את הטלפון שייתן את המענה הכי טוב במסגרת התקציב שמקצים לטובת עניין זה. צריך לבדוק את נפח האחסון והזיכרון של הטלפון, לבחור בין מערכת הפעלה של אייפון לבין אנדרואיד, לשים לב לסוג המטען שצריך לחבר לטלפון וכמה זמן הסוללה מחזיקה מעמד ללא הטענה רציפה. ברוב המקרים כאשר מאמצים חברת טלפונים ניידים כל המשפחה הופכת לנאמנה לחברה הזאת והסמארטפונים של כולם, כולל של הילדים יהיו מתוצרת חברה זו.

 

באיזה גיל מתאים לקנות לילד סמארטפון?

שאלה זו מעסיקה לא מעט הורים אך אין לה תשובה אחת וחד משמעית. כל משפחה מתנהלת אחרת ולכל זוג הורים יש את האג'נדה החינוכית שלהם שעל בסיסה הם יקבלו החלטות כאלה ואחרות שקשורות בילדים שלהם. יש ילדים שמקבלים סמארטפון רק החל מהגיל של חטיבת הביניים או הכיתות הגבוהות של בית הספר היסודי ויש ילדים שיקבלו את הטלפון עוד לפני כן, כי הם צריכים לחזור הביתה לבד או לנסוע בהסעה. סמארטפון מומלץ לילדים חייב להיבחר בקפידה על ידי ההורים וכיום יש דגמים מסוימים של טלפונים חכמים שמלכתחילה מיועדים לשימוש על ידי ילדים ולכן קל להציע אותם בכל מצב או סיטואציה שבהם הטלפונים האלה יכולים להתאים או להיות רלוונטיים. ברוב המקרים לא יהיה מדובר בטלפון שהמחיר שלו גבוה אלא יעמוד סביב כמה מאות שקלים ואם הסמארטפון יחזיק מעמד ויהיה בשימוש במשך פרק זמן של כשנתיים – אפשר יהיה להגיד שהטלפון עשה את שלו ואפשר לעבור הלאה ולהתחדש בדגם מתקדם יותר.

 

לשים לב לשימושים של הילדים בסמארטפון

אין ספק שהשימוש של ילדים בטלפונים הניידים החכמים הוא נושא בפני עצמו שבהחלט מעסיק לא מעט הורים, משפחות ואנשי חינוך. ברגע שמוצאים ובוחרים סמארטפון מומלץ לילדים חשוב להבהיר את העמדות של ההורים בנוגע לשימוש בטלפון, כולל עריכת הסכם שימוש עם הילד. כל ממזערים נזקים שעלולים לקרות ומלמדים את הילדים על שימוש נכון בטלפון. בדרך זו אפשר להיות בטוחים שהטלפון יהיה לעזר רב ויהפוך לחלק בלתי נפרד מהיומיום של הילדים בלי לפגוע ובלי להיפגע. חשוב מאד להיצמד את הקידמה ולהבין שהיא כאן להישאר ולימוד אודות שימוש נכון בסמארטפונים הוא אחד הדברים שקשורים בכך.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר