מה אתם כנראה לא יודעים על פנסיה?

ניווט מהיר

שאנחנו מדברים על פנסיה, הרבה פעמים אנחנו מבינים שאנחנו כנראה לא אוהבים את מה שאנחנו הולכים לשמוע. אבל, זו המציאות ולכן כדאי לכם להיות מודעים לכך וכמה שיותר מוקדם, ככה טוב יותר. אם אתם שואלים את עצמכם מאיפה בכלל הכל התחיל, אז חשוב לדעת כי לאור משברים כלכליים שקרו במהלך השנים בעולם כולו, הוחלט לבנות רשת ביטחון כלכלית לאזרחים. זו הייתה המטרה ההתחלתית של הפנסיה. וזו מטרה יש לציין מאוד חשובה, הוגנת וטובה. אבל, כשהחליטו ליצור את רשת הביטחון הכלכלית הזו שנקראית פנסיה, הבינו כי אנשים יקבלו את הקצבה רק מגיל 65. באותם זמנים, תוחלת החיים הייתה גיל 62. כלומר מראש ידוע היה שרוב האנשים ימותו לפני ורק חלקם יעברו את הגיל המיועד.

 

מה בעצם קרה?

אותם כספים של האנשים שנפטרו ולא זכו לקבל את הפנסיה שלהם, נשארו בקופה. העובדה הזו בעצם אפשרה לחברות רבות שדואגות לפנסיה של האזרחים להישאר עם רווחים מאוד גדולים. הרי זה לא הגיוני. לא באמת ניתן לצפות שאדם שחוסך כסף במשך 30 שנות עבודה בהן הוא עובד יממנו אותו לעוד 30 שנה נוספות נכון להיום. הכסף הזה לא יספיק ולא באמת יוכל לאפשר שמירה על אורח חיים ברמה מסוימת. זו הסיבה, שעוד ועוד אנשים גם במדינת ישראל וגם ברחבי העולם פונים לשירות אצל סוכן ביטוח פנסיוני מומלץ. תוחלת החיים רק עולה כל הזמן והעובדה היא שכאשר התחילו עם המודל הזה לפני עשרות שנים, 40 עובדים, הצליחו לממן עובד אחד. על כל עובד אחד שקיבל פנסיה, היו 40 עובדים אחרים שלא זכו לקבל ולהנות ממנה.

מאז הנתונים השתנו

בשנת 2010, הנתונים השתנו והראו כי 2.9 עובדים מממנים עובד 1. המספר הזה הולך וקטן. ככל שתוחלת החיים עולה, המספר הזה קטן. לא סתם אנחנו שומעים לאחרונה על קיצוצים בפנסיות של אנשים שחוסכים כסף כל החיים שלהם והרי זה אבסורד כי זה הכסף שלהם. אז שימו לב. זה מה שהולך לקרות בעתיד וכל עוד המודל הזה לא ישנה, פנסיה בשלב מסוים תלך ותיעלם. אז מה עושים? לא סומכים על החיסכון הפנסיוני. זה נכון שכולנו מוכנים להפריש כסף לפנסיה. אבל וזה אבל גדול, אם אנחנו לא רוצים למצוא את עצמנו עניים בפנסיה, עובדים בפנסיה, במקום להנות, במקום לקחת את הכסף שמגיע לנו ולטייל, לעשות את הדברים שאנחנו תמיד חלמנו לעשות ולא היה לנו זמן, להיות עם הנכדים, אנחנו צריכים לשים כסף בצד והרבה ממנו לשמור על התנהלות כלכלית נכונה.

 

איך עושים את זה?

אחת הדרכים הטובות לעשות את זה היא פשוט ללמוד את הידע הדרוש. לרכוש השכלה פיננסית, להבין איפה הכסף שלנו יניב יותר, עלינו לקחת שליטה על הכסף שלנו. למה ? כי הדבר האחרון שאנחנו רוצים שיקרה בגיל הפנסיה הוא להיות תלויים במישהו אחר, הדבר האחרון שאנחנו רוצים לעשות זה להמשיך ולעבוד, גם שמגיע לנו לצאת לחופש. הרי עבדנו כל החיים בשביל לצאת ולהנות בפנסיה. אם אתם צעירים ויש לכם הרבה שנות עבודה, עליכם לקחת את הכסף שלכם, לחסוך אותו ולשלוט בעתיד הכלכלי שלכם. אם תסתמכו על הפנסיה שלכם, כנראה שלא תוכלו בגיל הפנסיה להגשים את כל החלומות שלכם וזה בדיוק הזמן להבין כמה כסף יש לכם ולאן אתם יכולים לנתב אותו כדי שבעוד 20, 30, או 40 שנה באמת תוכלו להנות מהכסף.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר