כתב כמויות לשיפוץ – שלב חשוב בתהליך

ניווט מהיר

מתכננים לשפץ את הדירה או הבית שלכם? איזה כיף! הליך השיפוץ הוא ללא ספק אחד התהליכים הכיפיים והמרגשים ביותר, זאת כאשר מדובר על שילוב על התחדשות והרגשה של "מעבר לבית חדש ומשודרג" אך בו זמנית, מדובר על הליך פשוט וזול יותר יחסית להליכים אחרים. זוגות רבים שהחלו בהליך השיפוץ, מגלים לאט לאט שלא מדובר על התהליך הפשוט ביותר, ולמעשה, מדובר על תהליך אינטנסיבי ומורכב, שדורש קשה והשקעה רבה מצידם. אחד הדברים החשובים ביותר טרם התחלת השיפוץ, הוא ביצוע של כתב כמויות לשיפוץ. בשורות הקרובות, נלמד ונרחיב עוד על כתב כמויות לשיפוץ – מה זה אומר, וכיצד תוכלו לעשות זאת.

כתב כמויות לשיפוץ – תהליך התחלתי שיעשה לכם שקט רב בראש

לאלו ממכם שעדיין לא הבינו מה זה כתב כמויות ולמה הוא מתייחס – אזי שמסמך זה הוא מרשם המתייחס לשלב המתבצע לפני התחלת השיפוץ, מרשם שמתאר בדיוק את כל החומרים השונים והכלים השונים הדרושים למעבר כל תהליך השיפוץ המתוכנן. כתב כמויות, הוא חלק ממספר צעדים הקדמיים, צעדים שחשוב מאוד לבצע לפני התחלת השיפוץ עצמו, זאת לדוגמת – תוכנית חשמל לבית, הוצאת היתרים להרחבות בניה, וכיוצא בזאת.

כיצד זה מסייע לנו בהליך השיפוץ?

כתב כמויות הוא מעין חוזה – חוזה אשר מכיל תחתיו את כל מה שהקבלן יצטרך על מנת לבצע את השיפוץ המדויק ביותר לפי הבקשות השונות שלכם. בעזרת כתב הכמויות, תוכלו לדעת מה היא ההוצאה הכספית מראש, דבר שיחסוך ממכם הפתעה והלם רבים בעת התהליך עצמו. בעצם, בעזרת מסמך זה ניתן לצאת בראש שקט להליך השיפוץ, ולפתור בעיות רבות שיכולות לצוץ לולא הוא היה קיים.

משפצים בקרוב או מתלבטים איך לגשת לשיפוץ שלכם? הנה 6 טיפים מעולים שיעזרו לכם!

  1. בחרו קבלן מקצועי, יעיל ויסודי, בין אם זה דרך המלצות מאנשים שאתם מכירים, ובין אם אחרי שעשיתם מחקר שוק מקיף ומקצועי משלכם.
  2. הוסיפו לתקציב של בין 15%-25%, שכן תמיד צפויות תקלות, בלתמים ושאר דברים שבא לנו להוסיף ולא חשבנו עליהם קודם.
  3. אל תתפשרו על חומרי גלם, ככל שהם יהיה טובים ואיכותיים יותר, הגמר ואיכות השיפוץ יושפעו מכך.
  4. לכו על אנשי מקצוע מובילים בתחום, לא רק הקבלן, אלא כל אלה העובדים במקביל או בכפוף אליו כמו מעצבת פנים, אדריכל אם צריך, יועץ חשמל, יועץ תאורה, מומחה אינסטלציה ועוד…
  5. תהיו עם האצבע על הדופק בכל מה שקשור ללוחות זמנים, שכן שיפוצים עלולים להתעכב וזה קורה לא מעט, ויחד עם זאת אל תאיצו בקבלן יתר על המידה, זה עלול לפגוע באיכות השיפוץ.
  6. תכננו את השיפוץ לפרטים ככל שהוא יהיה מתוכנן יותר, התוצאות יהיו טובות יותר.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר