קריותרפיה

ניווט מהיר

הרפואה הסינית נחשבת לעתיקה מאד ולכזאת אשר מתבססת על אמצעים מסורתיים על מנת לאבחן ולרפא מחלות אך עם הזמן ובשילוב עם הטכנולוגיות החדשות אפשר גם כיום, אלפי שנים אחרי שהרפואה הסינית הושרשה והחל השימוש בה, להתבסס על העקרונות שלה ולפתח דרכי טיפול או אבחון למגוון רחב של מחלות או בעיות רפואיות ודרכים אלה תהיינה מבוססות על טכנולוגיה עכשווית ומתקדמת. זה בדיוק מה שקורה עם הקריותרפיה – טיפול שמבוסס על קור עז של בין מינוס מאה למינוס מאתיים מעלות צלזיוס. יש מקומות שמציעים את הסאונה הזאת כאשר המטופל נמצא במצב של עמידה ואילו מקומות אחרים מבצעים את זה כאשר המטופלים שוכבים. בשל הטמפרטורה הנמוכה הטיפול אורך מספר דקות בלבד, בעיקר אם מדובר בטיפול הראשון עבור אותו מטופל. מתי מפנים לטיפול זה ולמה הוא יכול לעזור?

 

מתי מפנים חולים לטיפולי קריותרפיה?

ישנם מגוון מצבים או תופעות אשר בגינם רופאים או אנשי טיפול יפנו את המטופלים שלהם לטיפולי קריותרפיה – שיקום העור לאחר מחלה, הצערת העור, בעיות במערכת השלב והמפרקים, קושי בהירדמות ופיתוח שינה טובה וערבה, מחלות של מערכת הנשימה ועוד. אחד השימושים הנפוצים בטיפולי קריותרפיה קשורים דווקא למערכת האורולוגית. מטופל שאובחן עם גידול שיש בו חשד להיותו סרטן הערמונית יופנה לטיפול זה ובעזרת מחט דקיקה וגז קפוא שיוזרם אל הגידול – הגידול יכול לקפוא וכך להפסיק לגדול ולצמוח. מומלץ לשאול כל אורולוג על אפשרות טיפול זו או לקרוא חומר רפואי מקצועי ומוסמך כמו באתר druri.co.il. חשוב מאד להכיר את כל המגוון של שיטות הטיפול לכל בעיה או מצב רפואי שמתעוררים וכך אפשר לבחור את הדרך המתאימה ביותר עבור כל מטופל, כמובן תוך כדי קבלת ייעוץ רפואי וטיפולי ממי שהוא סומך עליו ונותן בו אמון.

 

החשיבות של טיפולים קריותרפיה

יש משהו בטיפולים אלה שהוא מעבר לטיפולים עצמם. עצם החידוש של עקרונות הרפואה הסינית דרך התבססות על אמצעים טכנולוגיים יש בה עניין חשוב שצריך להתעכב עליו, בעיקר בשל העובדה שאותן מסורות עתיקות בהחלט יכולות לבוא לידי ביטוי גם בימינו אנו, עתירי החדשנות והטכנולוגיה. אין לדעת אילו סוגים אחרים של טיפולים יכולים להיות שוב רלוונטיים אחרי שישלבו אותם עם אמצעים טכנולוגיים ואפשר יהיה להתאים אותם לרוח התקופה. לא מעט בעיות רפואיות יוכלו לקבל מענה תורם ויעיל שמתבסס על חוכמה בת אלפי שנים וגם ליהנות מחידושים של תקופת הטכנולוגיה של ימינו. רופאים רבים לוקחים חלק באותם פיתוחים וללא ספק הטיפולים האלה יכולים לעזור לאינספור אנשים בטווח רחב של גילאים ובמגוון אינסופי של מחלות ואבחונים שכיום אין להם מענה הולם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר