מכון דימות

ניווט מהיר

מכון דימות הוא מכון רפואי שמבוצעות בו לא מעט בדיקות כמו רנטגן, MRI, סי טי וכל הבדיקות הספציפיות תחת שמות כוללים אלה. מדובר בשימוש בגלי אור או קול אשר חודרים דרך חלק מהמערכות או הרקמות של הגוף וכך אפשר לפענח את אשר המכשור המתקדם מאתר או מוצא. יש בדיקות מוכרות יותר כמו צילום רנטגן שמבוצע על מנת לאתר שבר באחת מהעצמות בגוף או רנטגן בבדיקת ממוגרפיה לאיתור רקמות חשודות בהתפתחות תאי סרטן השד, יש לא מעט סוגים של בדיקות MRI בפרוטוקולים שונים שמיועדים הן לביקורת ומעקב והן לחיפוש אחר ממצאים חשודים כאלה ואחרים ויש בדיקות סיטי שגם הם נחשבות למוכרות יחסית בקרב הציבור הרחב. אין ספק שבדיקות הדימות האלה הן הפנים המתקדמות של הרפואה הטכנולוגיה והמכשור אשר בזכותו אפשר לאתר ולאבחן לא מעט מצבים או מחלות.

 

איך ניגשים לבדיקה במכון דימות

חשוב לדעת, שגם אם חולה או נבדק מגדיר את עצמו כמנוסה והוא יודע בדיוק מה עליו לעשות – את ההפניה למכון הדימות עליו לקבל מהרופא שמטפל בו. הבדיקה תהיה רק חלק אחד בתהליך של בדיקות מתקדמות שעל סמך התוצאות שיתקבלו יוכלו הרופאים לקבל החלטות כאלה ואחרות בנוגע למצבו של אותו חולה או מטופל. יש מכונים שפועלים בהסדרים עם קופות החולים וחשוב לבדוק את זה מראש על מנת לדעת היכן לקבוע את התור לבדיקה הדרושה. דבר נוסף לחשוב ומומלץ זה לקבל מידע רב ככל האפשר אודות הבדיקה שצריכים לבצע. באתר האינטרנט של מכון דימות כמו mar-ltd.com אפשר להיחשף לסוגים השונים של הבדיקות, אופן הביצוע וכמובן איזה מידע אפשר להפיק מהתוצאות או הממצאים. כך כל מטופל יכול להבין בדיוק את המשמעות של ההפניה שהוא קיבל לבדיקה המדוברת.

 

החשיבות של ביצוע הבדיקות במועדן

אין ספק שכל אדם רוצה לשמור על הבריאות שלו ולהיות כל הזמן עם האצבע על דופק. מי שנמצא בקבוצת סיכון זו או אחרת וכמובן מי שקיבל הנחיה מפורשת לביצוע בדיקות מסוימות חייב לבצע את כל מה שהרופא מנחה אותו ויש כאן חשיבות גם ללוחות הזמנים. את הבדיקות צריך לבצע במועדים מסוימים או לכל הפחות בטווחי תאריכים ספציפיים על מנת שאפשר יהיה להבין לעומק מה הממצאים וכמובן לטפל בהם בהתאם. ברגע שיודעים בדיוק איזו בדיקה צריך לבצע ויודעים היכן מבצעים אותה חשוב לקבוע תור, שכן יש בדיקות שהתורים אליהם ארוכים יותר או פחות ומיד לאחר הביצוע צריך לחוזר אל הרופא עם התוצאות או הממצאים. אפשר להיות בטוחים שאין מה לדאוג וכל עוד מבצעים בדיקות ומעקבים על פי ההנחיות של הרופאים והצוות הרפואי לא צריכה להיות שום סיבה לדאגה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר