איך להפסיק התמכרות? – הנה מה שאתם צריכים לדעת

ניווט מהיר

מחקרים שונים מכל רחבי העולם מראים כי במציאות הקשה של ימינו, כ-240 מיליון אנשים מכל העולם מתמודדים עם אלכוהוליזם, למעלה ממיליארד מעשנים וקרוב ל-15 מיליון איש צורכים באופן קבוע סמים קשים בהזרקה, כמו למשל הרואין. גם בישראל נמצאים קרוב ל-120 אלף מכורים לסמים, הימורים, אלכוהול, קניות ואפילו מין, כאשר קרוב ל-35% מאלו המכורים לחומרים נרקוטיים שונים הם בני נוער. אז איך להפסיק התמכרות, מאיפה התמכרות מתחילה ומה עליכם לדעת על נושא זה? בכתבה זו, החלטנו לעשות לכם סדר בכל הבלאגן ולהסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת על מנת להבין איך להפסיק התמכרות.

 

איך מזהים התמכרות?

כאשר נשאלת השאלה איך להפסיק התמכרות, השלב הראשון יהיה לזהות התמכרות מלכתחילה. זיהוי של התמכרות, בין אם מדובר על התמכרות שלכם בעצמכם או לסירוגין, של אדם קרוב אליכם הוא תהליך מורכב הרבה מעבר למה שאתם חושבים. אדם אשר מצוי תחת תהליך התמכרותי עשוי לפתח כמיהה לחומר אליו הוא מכור, כזו אשר תבוא לידי ביטוי בחוסר שליטה עצמית ובקושי רב ואף גם חוסר רצון להתרחק מאותו הרגל הרסני. ברוב המקרים, התמכרות שכזו תבוא יחד עם ירידה משמעותית בתפקוד החברתי בנוס להזנחה של מחויבויות כמו מקומות עבודה או תפקוד משפחתי. כמו כן, חשוב מאוד להדגיש כי מכורים שונים לרוב יתעלמו לגמרי מסיכונים שונים הכרוכים בהתמכרות הקשה שלהם ויפגינו התנהגות מנותקת, מנוכרת ועייפה מאוד. 

 

אז איך להפסיק התמכרות

הפסקת התמכרות תלויה מאוד בסוג ההתמכרות וברמת חומרתה. התמכרות לסיגריות למשל, ניתן להפסיק בבת אחת בשיטת ה"פלסטר", בעוד כי התמכרות לחומרים נרקוטיים תדרוש מוסד גמילה מסודר עם שיטת עבודה מאורגנת כדוגמת www.anrclinic.co.il. אולם, חשוב מאוד לציין כי בכל תהליך גמילה באשר הוא, התמיכה באדם המצוי בהתמכרות היא אחד הדברים החשובים ביותר, מאחר והרבה מאוד פעמים אנשים המצויים תחת התמכרות נוראית וקשה לא יראו טעם לחיים מלבד ההרגל הנוראי לו הם מכורים, כך שחשוב להראות להם כי יש להם למען מה להילחם. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר