אקזמה בידיים

ניווט מהיר

כאשר מדברים על אקזמה בידיים מתכוונים למחלת עור כרונית שיש לה סוגים שונים של מופעים ואצל כל אדם היא באה לידי ביטוי בצורה אחרת. לא תמיד הגורמים ידועים וכאשר לא יימצא המקור המובהק להתפרצות המחלה שברי שיתכן והכיוון שייבדק יהיה אלרגיה של מרכיב כזה או אחר שיש באוויר וכאשר הוא בא במגע עם העור הנגעים יוצאים ונראים כלפי חוץ. גם מבחינת התחושה לא כל מי שיש לו אקזמה יחווה את אותן התופעות או התחושות ויש מי שיסבול מזה יותר מאחרים. מהסיבה הזאת המילה אקזמה מייצגת קבוצה לא קטנה של מחלות ותופעות על גבי העור והמחקר בנוגע למחלות האלה כרגע מתמקד במציאת הפתרונות להקלה על התסמינים. ברוב המקרים התסמינים ייכללו את הנגעים על גבי העור ותחושות של גרד וגירוי בדרגה זו או אחרת.

 

איך מתמודדים על תופעות האקזמה בידיים

מכיוון שכל אדם חווה אחרת את התסמינים של דלקות האקזמה הרי שגם דרכי ההתמודדות צריכות להיות אחרות, שונות ומגוונות עבור כל אחת מהן. הצעד הראשון והחשוב ביותר הוא להבין לעומק במה מדובר ואיך לטפל. באתר האינטרנט atopic-d.org אפשר למצוא הרבה מאד מידע מקצועי ומעודכן וכך להבין בדיוק במה מדובר. מומלץ להכיר אנשים שחווים את אותן התופעות, להכיר תכשירים שקיימים בשוק שניתן להשיג ולקנות אותם עם או בלי מרשם מרופא וכך לנסות מה עובד טוב יותר או פחות עבור כל אחד שסובל מהתסמינים. ברגע שיודעים יותר ויותר על התופעה יהיה קל יותר להכיר את הדרכים הנפוצות והמוכרות להתמודד איתה בצורה טובה יותר וכך כל אחד יבחר את מה שעובד עבורו טוב יותר, או עבור הילד שלו. תמיד חשוב לערב בנושא זה גם רופא עור מומחה שיעזור ויוכל להפנות לטיפול הרפואי המתקדם ביותר שקיים בתחום.

 

החשיבות של מציאת הטיפול הנכון

כאמור, גם אם לא מוצאים טיפול שמונע מן היסוד את הנגעים הרי שגם מציאת דרך ההתמודדות הטובה ביותר עם הנגעים, הגירוי והגרד החזקה יכולה להיות מאד מועילה ומתאימה. מכיוון שבישראל דרגת זיהום האוויר נחשבת לגבוהה הרי שמקרים רבים של דלקות עור יהיו מיוחסים לנושא זה ולחוסר היכולת של העור להתמודד בצורה נכונה עם האוויר הלא נקי. מכיוון שאי אפשר להתהלך עם בגדים ארוכים במזג האוויר ששורר בישראל רוב השנה הרי שמה שצריך זה למצוא את התכשיר שהכי יקל על הגירוד או את סוג הבגדים שלא יגרום להתפרצות של הדלקת. מכיוון שמדובר בתחושות של גרד בדרגות שונות הרי שמציאת פתרון שיקל על הגירוד יכולה להיות שיפור משמעותי באיכות החיים ולכן מומלץ מאד לחשוב גם על הכיוון הזה. באתר האינטרנט אפשר יהיה להתוודע לעוד לא מעט רעיונות טובים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר