מהי רפואה משלימה ולמה היא משמשת?

ניווט מהיר

רפואה משלימה הוא שם כולל למגוון רחב של שיטות טיפוליות שאינן נלמדות בפקולטה לרפואה, אלא באקדמיות, קורסים ובתי ספר המתמחים בהכשרות מהסוג הזה באופן ספיציפי. בעוד הרפואה הקונבנציונלית מטפל בבעיה, במחלה או בסימפטום באופן מקומי וספציפי, הרפואה המשלימה רואה את הגוף בתור שלם ולרוב תתייחס לבעיה כחלק ממערכת גוף – נפש. גם הטיפול עצמו מתייחס לשני האספקטים הללו.  יש מקצועות שאינם שייכים לתחום הרפואה המשלימה, אלא מהווים חלק מהרפואה הקונבנציונלית באיזה שהוא אופן.

סוגי טיפולים של רפואה משלימה ?

למעשה, כל אדם חולה או סובל מבעיה מסוימת וזה לרוב יהיה שונה אפילו מבעיה דומה אצל אדם אחר. יש סוגים שונים של טיפולים מהתחום כמו טיפול באמצעות צמחי מרפא, טיפול בתזונה נכונה, תזונה ועוד. משרד הבריאות האמריקאי מחלק את כל המקצועות מתחום הרפואה המשלימה לחמש קבוצות עיקריות:

  1. מקצועות המשלבים טכניקות טיפוליות כמו למשל הרפואה הסינית המסורתית, הומיאופתיה וטיפול באמצעות רפואת צמחים. מכונה גם (Whole medical systems).
  2. שיטות טיפוליות על פיהן במטרה להיות בריא צריך להתייחס לקשר הישיר שבין הגוף לבין הנפש ולחזק את השפעתם של הנפש והרגש על הגוף עצמו. מדובר בכל שיטות ההרפיה למיניהן, מדיטציה, טיפול באומנויות וכדומה. מכונה גם (Mind-body medicine).
  3. שיטות המבוססות על ביולוגיה- עושות שימוש בכל מיני חומרים הנמצאים בטבע כמו למשל תזונה טבעית, תוספי תזונה, ויטמינים וכדומה. מכונה גם (Biologically based practices).
  4. שיטות המבוססות על הגוף שלנו – שיטות בהן המטפל עושה שימוש במגע כמו עיסוי, כירופרקטיקה, אוסטיאופטיה ועוד. מכונה גם (Manipulative and Body-Based Practices).
  5. רפואת אנרגיה או רפואת תדרים – שיטות שעל פי הבסיס שלהן יש בגוף זרימה של אנרגיה ואם הזרימה לא מאוזנת, מופיעה מחלה. למשל צ‘י קונג או רפואת מגנטים. מכונה גם (Energy therapies) .
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר