חוסר סבלנות קיצוני? לא חייבים לסבול

ניווט מהיר

סבלנות נחשבת לאחת היכולות הכי חשובות שאדם יכול לפתח או לאמץ לעצמו עם השנים. כשמסתכלים על פעוטות בני שנתיים עד שלוש וחצי, רואים כיצד הם מתקשים לחכות בסבלנות ואף שמים לב שכמעט כל דבר אותו הם דורשים מתורגם לכאן ועכשיו. משפטים כמו ”אמא, אני רוצה את הצעצוע שיש לדני עכשיו!“, ”אבא! תביא לי עכשיו את המים שלי, אני צמא“ וכיוצא בזה הם רק דוגמאות בודדות.
עם הזמן ותוך ליווי מתמיד, יכול ההורה ללמד את הילד שלו כיצד מחכים בסבלנות ויותר מזה – איך לדחות סיפוקים. מחקרים מראים כי ילדים ומבוגרים הסובלים מחוסר סבלנות קיצוני, ולא מסוגלים לדחות סיפוקים, מתקשים באספקטים רבים בחייהם כגון התחום החברתי, הלימודי והקוגנטיבי. מנגד, ילדים שהוריהם לימדו אותם כבר מגיל צעיר לדחות סיפוקים, ראו הישגים מרשימים בכל התחומים הללו ובתחומים נוספים לאורך השנים, בהשוואה לאחרים.

חוסר סבלנות קיצוני

איך מתמודדים עם חוסר סבלנות קיצוני?

לרוב, חוסר סבלנות מאופיין גם בהתקפי עצבנות ואפילו מתח. אותו חוסר סבלנות יכול לפגוע באופן ניכר ברמת ואיכות החיים של האנשים הסובלים ממנה – ילדים ובוגרים כאחד. אדם חסר סבלנות הוא אדם שקשה לחיות לידו, רק בשל התחושה כי עלינו להיזהר ולא לומר לידו דברים שאולי עלולים לעורר תגובות קיצוניות. ניתן לטפל בחוסר סבלנות במגוון של שיטות טיפוליות. שיטת הטיפול באמצעות פרחי באך הינו אחת השיטות שהוכיחה את עצמה. הטיפול הוא מאה אחוז טבעי, ללא תופעות לוואי, ממוקד ומסייע בהרגעה. יש גם טיפול פרחי באך לילדים. כל שעליכם לעשות הוא לפנות למטפל או מטפלת המתמחים בטיפול מסוג זה, לעבור אבחון קצר, לקבל פורמולה מותאמת אישית בהתאם לרמת החומרה של חוסר הסבלנות ממנה אתם סובלים ואולי גם למצבים אחרים, ליטול את התמצית לפי ההוראות וזהו. טיפול נוסף אותו ייתכן שכדאי לנסות הוא טיפול טבעי לדכאון וחרדה. טיפול שכזה עשוי לסייע גם עבור חוסר סבלנות קיצוני.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
חוסר סבלנות קיצוני
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר