המחלות שבאות עם הגיל

ניווט מהיר

בכל יום הולדת הקרובים לנו ביותר מאחלים לנו בריאות, חוזק וכנראה שיש סיבה טובה לזה. הרי כולנו יודעים שמספיק שאנחנו קצת מצוננים או יש לנו כאב ראש הכי קל בעולם וכבר קשה לנו כל כך לתפקד. כבר מגיל 40, נתונים סטטיסטיים מראים כי עלינו לגלות עירנות ולהיות מודעים לכל מיני מצבים רפואיים. למשל, בגיל 40 חשוב מאוד לשמור על משקל גוף תקין במטרה למנוע היווצרות של דלקות פרקים, סוכרת, כאבי גב ולהפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם. לכל גיל יש את המחלה שלו, אז מהן המחלות שבאות עם הגיל?

 

גיל 50

בעשור השישי לחיים, יכולות להיווצר לא מעט סוגים של בעיות במערכת הראייה ביניהן מחלות רשתית העין, ניוון מקולרי, גלואוקומה, קטרקט ומחלות נוספות שלרוב נוצרות כתוצאה מסוכרת. יש כמה בדיקות שאנשים מגיל חמישים אמורים לבצע כמו בדיקות עיניים מקיפות, אחת לשנה, זאת בכדי שניתן יהיה לאתר מחלות עיניין מוקדם ככל הניתן ולבחור את הטיפול המתאים. גם בדיקות קולונסקופיה ובדיקות שד מסייעות לזהות מוקדם סרטן השד וסרטן במעיים.

גיל 60

לקראת גיל 60, עולה הסיכוי להיווצרות של מחלות ריאה, מחלות לב ועורקים כליליים. מחלות אלה עלולות לגרום לקשיים במערכת הנשימה ולהיווצרות של סרטן בריאות. אם אתם עדיין מעשנים, זה בדיוק הזמן להספיק וכמה שיותר מהר בכדי לשפר את התפקוד של הריאות שלכם. בגיל 60 הצטברות של שומנים וכולסטרול על דפנות העורקים עלולה להתקשות ולגרום להיצרות של כלי הדם ולכן חשוב לבצע פעילות גופנית מתונה. מומלץ לבצע בדיקות לב באופן קבוע בהתאם להוראות הרופא.

 

מרבית המחלות והבדיקות אותן יש לבצע רלוונטיות גם לגילאי 70 ו- 80, רק שבגילאים הללו עולה הסיכוי לחוות נפילה שעלולה להוביל לשבר ואפילו לגרום לנכות. אחת הסיבות לכך היא מחלה הנקראית אוסטאופורוזיה והיא נוצרת כתוצאה מבריחה של סידן מהגוף.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר